Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„PAG-9 iššūkį” priėmė misijai Afganistane besiruošiantys kariai

Pratybos
KAM nuotr. / Pratybos
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos kariuomenės Generolo Adolfo Ramanausko kovinio rengimo centre (KRC) Nemenčinėje baigėsi savaitę trukusios pratybos „PAG-9 iššūkis“. Jų metu Lietuvos vadovaujamai Afganistano Goro provincijos atkūrimo misijai besirengiantys devintosios pamainos (PAG-9) kariai mokėsi, kaip veikti įvairiose situacijose misijos rajone.

Kaip praneša Krašto apsaugos ministerija, šių pratybų metu buvo siekiama įvertinti generolo Romualdo Giedraičio Artilerijos bataliono pagrindu suformuoto PAG-9 štabo darbą, t.y. kaip planuojamos operacijos, kaip bendradarbiauja ir informacija dalijasi štabo skyriai, kaip jie reaguoja į iškilusias situacijas, priima sprendimus, rengia ir siunčia ataskaitas vadavietėms, kaip kariai bendrauja su vietos gyventojais, vykdo kitas užduotis.

KAM nuotr./Pratybos
KAM nuotr./Pratybos

Kovo 3-5 d. vykusių pratybų metu PAG-9 štabo dienotvarkė buvo itin įtempta: KRC naudojant modernią kompiuterinę konfliktų ir taktinių situacijų simuliacijos sistemą JCATS buvo imituojamos įvairios tikrąją situaciją misijose atitinkančios užduotys: pradedant karininėmis ar civilinėmis operacijomis ir baigiant oro sąlygomis ar kario emocine būsena. Pratybų organizatoriai, stebėtojai ir vertintojai, kurie jau yra tarnavę misijoje Afganistane ir yra įgiję reikiamos patirties bei įgūdžių, sudarė visas galimybes, kad kariai pajustų realias sąlygas Afganistane. Padalinių judėjimas vietovėje, sužeistųjų evakuacija, vietinių gyventojų demonstracijos, susidūrimai su priešiškomis pajėgomis, sprogstamieji užtaisai ant kelių, stovyklos apšaudymas – tai tik dalis situacijų, su kuriomis susidūrė misijai besiruošiantys kariai.

„Džiaugiamės, kad pirminės vertintojų išvados yra geros, liudijančios, kad PAG-9 štabas yra tinkamai pasiruošęs misijai Afganistane. Mums tereikia ištaisyti keletą trūkumų, kuriuos nurodė vertintojai, bet tam laiko dar turime. Štabo darbą vertinu gerai ir galiu pasakyti, kad jis savo užduotį atliks. Aukštai vertinu ir pratybų organizatorių darbą ir pastangas, pravedant šias pratybas – situacijos buvo įtikinamos ir realiai suvaidintos, o duoti patarimai padėjo PAG-9 kariams priimti teisingus sprendimus. Pratybos buvo tokios intensyvios, kad mano štabas negalėjo atsipalaiduoti, o tik tokiomis sąlygomis ir pamatai, kas ko vertas,“ – kalbėjo PAG-9 vadas majoras Alvydas Šiuparis.

Šiose pratybose dalyvavo ir keli Kroatijos kariai, kurie kartu su Lietuvos kariais pusę metų tarnaus Goro provincijoje. „Mums sudarytos idealios sąlygos ne tik pasitreniruoti, kaip veikti misijos rajone, aptarti iškilusius klausimus, bet ir susipažinti su PAG procedūromis, o taip pat ir kariais, kurie pusę metų bus ne tik mūsų kolegos, bet ir draugai. Tikimės, kad santykius su Lietuva palaikysime ir grįžę iš Afganistano“, – kalbėjo vienas iš kroatų karių, iš kurių vienas jau antrą kartą vyksta į misiją Afganistaną su Lietuvos kariais.

KAM nuotr./Pratybos
KAM nuotr./Pratybos

Ateinančią savaitę PAG-9 kariai persikels į netoliese Klaipėdos esantį poligoną, kur dalyvaus pasirengimo misijai baigiamosiose lauko pratybose. Šiose pratybose visos situacijos – padalinių judėjimas, bendravimas su vietiniais, sužeistųjų evakuacija, stovyklos apšaudymai ir kitos – vyks jau realioje vietovėje ir bus panašios į tas, kurias kariai vykdys misijos metu.

Planuojama, PAG-9 misiją Afganistano Goro provincijoje perims gegužės mėnesio viduryje.

Lietuvos vadovaujama PAG misija pradėjo veikti 2005 m. birželio mėnesį. Viena iš pagrindinių PAG užduočių – padėti Afganistano valdžiai plėsti įtaką provincijoje, užtikrinti saugumą ir sudaryti tinkamas sąlygas provincijai atkurti.

PAG – tai NATO Tarptautinėms saugumo paramos pajėgoms (angl. NATO International Security Assistance Force, ISAF) priklausanti Lietuvos vadovaujama bendra karinė ir civilinė misija.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min