Dabar populiaru
Publikuota: 2009 spalio 27d. 13:11

PAG-9 kariai suteikė viltį gyventi sunkią traumą patyrusiam afganistaniečių berniukui

Sunkiai sužalotas afganistaniečių berniuką tėvas neša į sreigtasparnį.
Vidmanto Balkūno nuotr. / Sunkiai sužalotas afganistaniečių berniuką tėvas neša į sreigtasparnį.

Pirmadienį Lietuvos vadovaujamos Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės (PAG) kariai padėjo organizuoti sunkią galvos traumą patyrusio dvylikmečio afganistaniečių berniuko transportavimą sraigtasparniu iš Goro sostinės Čagčarano į Herato miesto ligoninę.

Pasak berniuko tėvų, vaikas galvos traumą patyrė nukritęs nuo asilo – gulintį be sąmonės jį rado tėvai ir tokios būklės atgabeno į Čagčarano ligoninę. Po keturių dienų vaikui neatgavus sąmonės, Čagčarano gydytojai kreipėsi pagalbos į kolegas iš PAG. Apžiūrėję berniuką PAG karo medikai konstatavo, kad trauma yra labai sunki, vaikui gydyti būtina speciali diagnostinė įranga, kurią turi aukštesnio lygmens medicinos paslaugas teikiančios Herato arba Kabulo ligoninės.

Išplatintame pranešime spaudai teigiama, kad PAG-9 civilių ir karių bendradarbiavimo skyriaus karininkas Ukrainos atstovas majoras Petro Maleyev ėmėsi iniciatyvos ir kreipėsi į Čagčarane dirbantį Jungtinių Tautų atstovą – sutarė, kad vaikui nugabenti į Heratą būtų skirtas JT atstovybės sraigtasparnis.

Provincijos atkūrimo grupė Gore – tai Lietuvos vadovaujama bendra civilinė ir karinė misija, NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų (angl. NATO International Security Assistance Force) dalis. Lietuvos vadovaujama PAG Afganistano Goro provincijoje pradėjo veikti 2005 metų birželį. Pagrindinė misijos užduotis – padėti Afganistano valdžiai plėsti įtaką provincijoje, užtikrinti saugumą ir sudaryti tinkamas sąlygas provincijai atkurti.


PAG, be maždaug 150 Lietuvos karių ir civilių, tarnauja ir dirba Danijos, Gruzijos, Japonijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Kroatijos, Rumunijos ir Ukrainos kariai ir civiliai. Šiuo metu Afganistane tarnaujanti devintoji PAG Lietuvos karių pamaina (PAG-9) suformuota Romualdo Giedraičio artilerijos bataliono pagrindu. Lapkritį PAG-9 pakeis dešimtoji pamaina, kurioje dauguma karių bus iš Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dainavos apygardos 1-osios rinktinės.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min