TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

PAG kariai vargingoms Goro provincijos šeimoms perdavė 3,5 tonos maisto

PAG kariai vargingoms Goro provincijos šeimoms perdavė 3,5 tonos maisto.
KAM nuotr. / PAG kariai vargingoms Goro provincijos šeimoms perdavė 3,5 tonos maisto.
Šaltinis: 15min
0
A A

Kovo 19 d. Lietuvos vadovaujamos Afganistano Goro provincijos aštuntosios atkūrimo grupės (PAG – 8) kariai Goro provincijos kaimo plėtros ir vystymo reikalų departamentui perdavė pusketvirtos tonos maisto – tris tonas miltų ir 600 litrų aliejaus, teigiama Krašto apsaugos ministerijos pranešime.

„Vienas iš mūsų veiklos tikslų – remti provincijos valdžios institucijas, didinti gyventojų pasitikėjimą valdžia, todėl pagalbą teikiame ne tiesiogiai žmonėms, bet atsakingiems administracijos organams. Perduoto maisto kiekis nėra didelis, tačiau Kaimo plėtros ir vystymo reikalų departamentas kritinėje situacijoje galės paremti vargingiausias kaimų šeimas,“ – maisto perdavimo aplinkybes komentavo PAG-8 karinio vieneto Civilių ir karių bendradarbiavimo skyriaus viršininkas majoras Gediminas Latvys.

PAG kariai vietos gyventojams maisto perdavė ne pirmą kartą. Per šią žiemą patruliuodami po Goro provincijos kaimus jie išdalijo apie 30 tonų maisto.

Kaimo plėtros ir vystymo reikalų departamentas Goro provincijos kaimo vietovėse sprendžia ekonomines ir socialines problemas. Departamentas savo veikla siekia mažinti skurdą kaimuose, didinti vietos savivaldos institucijų galimybes ir plėsti infrastruktūrą. Pasak departamento direktoriaus Tajo Mohammado, ši institucija koordinuoja nevyriausybinių organizacijų, kaimo vietovėse įgyvendinančių vystymo projektus, veiklą. Departamentas renka informaciją apie esamą padėtį rajonuose ir rekomenduoja skirti valstybines lėšas vystomiesiems projektams įgyvendinti.

„Džiaugiamės, kad PAG mums teikia paramą. Nuolat stebėdami situaciją Goro provincijos rajonuose, žinome, kurioms šeimoms labiausiai reikia pagalbos, ir joms perduodame PAG skirtą paramą maistu“, – priimdamas paramą sakė T. Mohammadas.

Šiuo metu Afganistano Goro provincijoje tarnauja jau aštunta Lietuvos vadovaujama PAG karinio vieneto pamaina. Tai antrasis Provincijos atkūrimo grupės karinis vienetas, suformuotas Krašto apsaugos savanorių pajėgų pagrindu. Lietuvos vadovaujamoje PAG, be Lietuvos karių ir civilių, taip pat tarnauja Danijos, Kroatijos, JAV, Ukrainos ir Gruzijos kariai.

Lietuvos vadovaujama PAG misija Afganistano Goro provincijoje pradėjo veikti 2005 m. birželio mėnesį. Pagrindinė PAG užduotis – padėti Afganistano valdžiai plėsti įtaką provincijoje, užtikrinti saugumą ir sudaryti tinkamas sąlygas provincijai atkurti. PAG – tai NATO Tarptautinėms saugumo paramos pajėgoms priklausanti Lietuvos vadovaujama bendra civilinė ir karinė misija.

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min