Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 balandžio 29d. 12:57 , Atnaujinta: 2021 balandžio 29d. 13:13

Pagal ką savivaldybėms skirstomos vakcinos? A.Dulkys sako, kad jau seniai ne pagal gyventojų skaičių

Arūnas Dulkys
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Arūnas Dulkys

Atliepdamas į tai, kad sostinei teko daugiau COVID-19 vakcinų nei planuota anksčiau, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys sako, jog vakcinos savivaldybėms jau seniai nėra teikiamos pagal gyventojų skaičių. Tačiau premjerė Ingrida Šimonytė įsitikinusi, kad būtent šis kriterijus turėtų būti pagrindinis.

Atsižvelgdama į sudėtingą epidemiologinę situaciją Vilniaus mieste, Sveikatos apsaugos ministerija šią savaitę perskirstė gautas vakcinų siuntas ir daugiau jų paskyrė sostinei.

Sprendimu pasipiktino dalies savivaldybių merai bei gyventojai, kurie jau buvo pakviesti skiepytis, bet planus turėjo atšaukti.

Išskirtinė situacija regione

„Paskutiniai sprendimai buvo padaryti dėl savaitgalį išskirtinai išaugusios neigiamos situacijos Vilniaus regiono, Vilniaus klasterio ligoninėse ir išskirtinai pačiame Vilniuje“, – ketvirtadienį per Vyriausybės valandą Seime komentavo A.Dulkys.

Tiesa, jis pažymėjo, kad vakcinų gavo ne tik sostinė.

„Vakcinas šią savaitę gavo ir kitos savivaldybės. Iš viso šią savaitę mes išskirstėme 231 tūkst. vakcinų. Kitą savaitę atvyksta dar 99 tūkst. vakcinų.

Tai, aš manau, kitą savaitę mes spręsime kitą problemą – žiūrėsime ir stengsimės, kad vakcinavimo centruose jau nebūtų vakcinų likučių“, – prognozavo jis.

Ministras sutiko, jog priimant sprendimus dėl vakcinų Vilniui, apie tai pranešta pavėluotai.

Galiu pripažinti galbūt taip, merų lygmeniu, administracijos direktorių lygmeniu gal komunikacija nueina pavėluotai.

„Galiu pripažinti galbūt taip, merų lygmeniu, administracijos direktorių lygmeniu gal komunikacija nueina pavėluotai. Bet, žinot, gyvename ekstremalios situacijos, o ne normalaus gyvenimo dienomis“, – kalbėjo A.Dulkys.

Be to, ministras pažymėjo, kad vakcinos nuo COVID-19 jau seniai savivaldybėms nėra skirstomos pagal gyventojų skaičių, nors premjerė I.Šimonytė dar trečiadienį tikino, jog tai daroma pagal prioritetines grupes, o skaičius turėtų tapti pagrindiniu kriterijumi.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Ingrida Šimonytė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Ingrida Šimonytė

„Mes kiekvieną penktadienį su vakcinavimo centrais turime susitikimus. Vakcinų skirstymas jau seniai nebėra pagal gyventojų skaičių – būtent yra skirstoma pagal situaciją, pagal tai, kaip kuris vakcinavimo centras sugeba tai padaryti“, – aiškino A.Dulkys.

„Tas pats perskirstymo principas yra įprastas, reguliarus. O tie, kas dirba vakcinavimo centruose, tą gerai žino“, – pridūrė jis.

Gyventojų skaičius bus pagrindinis kriterijus?

Dar trečiadienį ministrė pirmininkė reiškė viltį, jog tokių sprendimų, kai Vilniui buvo atseikėta daugiau vakcinų reaguojant į čia susiklosčiusią sudėtingą COVID-19 situaciją, ateityje nereikės.

„Aš labai norėčiau, kad tokių sprendimų ateityje nereikėtų. Tačiau jeigu tokių sprendimų reikėtų dėl kitų regionų, jie lygiai taip pat būtų priimami“, – komentavo ji ir pridūrė, kad būtų pasimokyta iš šios situacijos informuojant tuos, kuriuos šie sprendimai liečia.

Premjerė tikino, kad vėliau vakcinos bus skirstomos pagal gyventojų skaičių.

„Anksčiau buvo skirstomos pagal prioritetines grupes“, – pažymėjo I.Šimonytė.

Skirstymas pagal gyventojų skaičių anksčiau ar vėliau taps pagrindiniu skirstymo kriterijumi.

„Skirstymas pagal gyventojų skaičių anksčiau ar vėliau taps pagrindiniu skirstymo kriterijumi“, – pridūrė politikė.

Perskirsčiusi savaitgalio bei pirmadienio vakcinų siuntas, SAM sostinės vakcinacijos centrams atseikėjo 44 proc. visų gautų vakcinų, tai yra 46 512 dozių.

Dalis iš jų – 19 800 dozių – anksčiau buvo numatytos skirti kitoms savivaldybėms.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Video

03:50
22:36
08:58

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min