Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pagalba teroristams kaltinamo airio Michaelo Campbello byla perduodama nagrinėti iš naujo

Michaelas Campbellas
Aurimo Šrubėno nuotr. / Michaelas Campbellas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Šiandien Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT) Baudžiamųjų bylų skyriaus išplėstinė teisėjų kolegija konstatavo, kad už paramą airių teroristams nuteisto Michaelo Campbello byla apeliacinėje instancijoje turi būti nagrinėjama iš naujo.

Septyni Aukščiausiojo Teismo teisėjai pažymėjo, kad nebuvo įvertintos visos aplinkybės sprendžiant, ar airio nusikaltimo tyrimą atlikusių pareigūnų veiksmai buvo provokuojantys.

Pasak teismo, provokacijos atribojimo nuo leistinų tyrimo veiksmų klausimas nagrinėjamoje byloje spręstinas atsižvelgiant į aspektus, kurie Lietuvos teismų praktikoje dar nebuvo nagrinėti. Todėl būtina įvertinti visus šios bylos ypatumus.

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas atkreipė dėmesį į tai, kad ankstesnė teismų praktika daugiausia formuota nagrinėjant korupcinio pobūdžio bei neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis bylas.

„Suprantama, kad šaunamųjų ginklų, šaudmenų, sprogmenų, sprogstamųjų medžiagų kontrabandos, nusikaltimų visuomenės saugumui bylų tyrimas turi ypatumų, į kuriuos būtina atsižvelgti, vertinant pareigūnų veiksmų teisėtumą“, - pabrėžė teismas.

Pažymėtina ir tai, kad Europos Žmogaus Teisių Teismo bei Lietuvos teismų nagrinėtose bylose provokavimas daryti nusikalstamą veiką buvo konstatuotas nustačius, kad slapti tyrimo veiksmai buvo atliekami nesant jokios aiškios informacijos apie asmenų, prieš kuriuos tie veiksmai buvo atlikti, ketinimus daryti nusikalstamas veikas.  Nagrinėjamoje byloje situacija yra skirtinga – teismo posėdžiu metu yra gauti liudytojų parodymai apie tai, kokius tyrimus atliekant buvo išaiškintas M. Campbellas ir kokiomis aplinkybėmis buvo imituojamas ginklų pirkimas Lietuvoje.

Arijos pilietis Michaelas Campbellas Vilniaus apygardos teismo buvo nuteistas už tai, kad, veikdamas organizuotoje grupėje, rengėsi daryti šaunamųjų ginklų, šaudmenų, sprogmenų, sprogstamųjų medžiagų kontrabandą, neteisėtai disponavo ne mažiau kaip trim šaunamaisiais ginklais, didelės sprogstamosios galios dideliu kiekiu šaudmenų, sprogmenų, sprogstamųjų medžiagų, teikė materialinę ir kitokią paramą teroristinei grupei.

Ši Lietuvos Aukščiausiojo Teismo priimta nutartis yra galutinė ir neskundžiama.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min