Dabar populiaru
Publikuota: 2009 birželio 4d. 12:02

Pagėgių pasieniečiai tvarkė apleistas kapines (nuotraukos)

Pasieniečiai tvarkė apleistas kapines.
VSAT nuotr. / Pasieniečiai tvarkė apleistas kapines.

Pagėgių pasieniečiai pasiryžo kilniam darbui – sutvarkyti senas ir visiškai apleistas kapines pasienyje su Rusija, Pagėgių savivaldybės Plaškių kaime.

Trečiadienį į šią vietą atvyko gausus būrys Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pagėgių rinktinės štabo ir Plaškių užkardos pareigūnų.

Į kapines atvykę pasieniečiai pamatė, kad unikalūs XIX a. ir Mažosios Lietuvos laikus menantys kryžiai gulėjo nuvirtę, juos šakomis apraizgę alyvų krūmai čia vešėjo ne vieną dešimtmetį.

Lentelės su samanomis apaugusiais užrašais vokiečių ir lietuvių kalbomis kapinių teritorijoje mėtėsi ant žemės. Pasieniečiai teigė kapinėse aptikę ir reto grožio iš metalo iškaltų angelų.

VSAT Pagėgių rinktinės pareigūnai, vadovaujami rinktinės vado pulkininko Zenono Žymančiaus, iškirto krūmus, krūmokšnius ir medelius didesnėje kapinių teritorijoje, palikdami jose tik ąžuolus ir beržus. Darbų metu pasieniečiai aptiko ir iškasė jau žemėse buvusius kryžius, aptvarkė aplinką.

Pasak rinktinės vado Z.Žymančiaus, atlikti darbai – tik pirmasis kapinių tvarkymo etapas. Dabar, pasak pulkininko, būtina atstatyti išlikusius kryžius, iškasti įkritusius antkapius, metalines kryžių detales apsaugoti nuo korozijos.

Apie savo planus sutvarkyti apleistas kapines pasieniečiai pranešė Baltijos regiono istorijos ir archeologijos institutui bei Plaškių bendruomenei. Bendruomenės pirmininkė Danutė Bardauskienė, į pasieniečių talką atvykusi su keliais Plaškių kaimo gyventojais, negalėjo sulaikyti ašarų didžiuodamasi ir dėkodama už pasieniečių pastangas ir atliekamą darbą.

Kapinėse iškirstus krūmus ir medžius kaimo senoliams malkoms savo technika išvežė vienas Plaškių ūkininkas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

23:30
04:39
00:23

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min