Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pagerbti Klaipėdos kultūros darbuotojai (nuotraukos)

Trečią kartą rengiama Kultūros dieną sukvietė į Žvejų rūmus.
Egidijaus Jankausko/15min nuotr. / Trečią kartą rengiama Kultūros diena sukvietė į Žvejų rūmus.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Trečiadienį kultūros centre Žvejų rūmai su profesine švente pasveikinti uostamiesčio kultūros įstaigų darbuotojai.

Už svariausius praėjusių metų įvykius kultūros įstaigų atstovai, organizacijų darbuotojai bei nepriklausomi menininkai apdovanoti padėkos raštais.

Šiemet iš viso išdalyta septyniolika tokių raštų.

Apdovanojimas įteiktas Klaipėdos dramos teatro kolektyvui, už kūrybinį atkaklumą, nepailstamą dvasinį įkvėpimą ir sugebėjimą dovanoti teatro stebuklą net tuomet, kai patiems yra sunku... Dėkojame už įspūdingas 2008 metų premjeras: „Oskaras ir ponia Rožė“, „Vakarienė su idiotu“, „Mėja“, „Mano Hamletas“.

Prisiminta ir leidybos grupė „DRUKA“, už savo veikloje pasirinktą kultūrinę kryptį, už originalius kūrybinius sprendimus ir Klaipėdos knygos garsinimą visoje Lietuvoje.

Kultūros diena Lietuvoje pradėta minėti prieš dvejus metus. Pasaulyje kultūros dienos istorijos ištakos siekia 1935-uosius.

Klaipėdos miesto savivaldybės Etnokultūros centras apdovanojimas įteiktas už nuoširdų Klaipėdos krašto kultūrinio paveldo puoselėjimą ir nepamirštamas tarptautinio folkloro festivalio „Parbėg laivelis 2008“ akimirkas.

Muzikos studijos „Grock“ vadovas Linas Švirinas padėkos raštu apdovanotas už aktyvų ir betarpišką jaunųjų muzikantų ugdymą, už sugebėjimą kiekviename jaunuolyje įžvelgti kūrybinį pradą ir padėti jam užaugti, už reikšmingų jaunimo projektų – muzikos festivalio „Grock“, roko operos „Eglė – žalčių karalienė“, keliolikos muzikos grupių bei edukacinių muzikos vakarų – inicijavimą ir organizavimą.

Klaipėdos apskrities viešosios Ievos Simonaitytės biblioteka renginyje prisiminta už savalaikę ir reikšmingą transformaciją – iš knygų šventovės tampant gyvybingu ir atviru kultūros centru.

Asociacijai „Klaipėdos pilies džiazo festivalis“ padėkos raštas įteiktas už nepamirštamą jubiliejinį „XV-ąjį Klaipėdos pilies džiazo festivalį“.

Klaipėdos apskrities dailininkų sąjungos „Baroti“ galerija pagerbta už tarptautinės meno stovyklos „Skrydžio potėpis“ organizavimą ir originalią „ekstremalaus meno“ idėją.

Padėkos raštu apdovanotas ir Kultūrų komunikacijų centras už aktyvią kultūrinę veiklą „Meno kieme“: edukacinius užsiėmimus, menininkų rezidentūros projektus bei įspūdingas viešosios tapybos akcijas. Dėkoju už sudarytas galimybes kiekvienam pasijusti menininku...

Klaipėdos koncertų salės kolektyvui padėka įteikta už aktyvią kultūrinę veiklą bei nuoširdų darbą, puoselėjant muzikos meną, už keturių stambių muzikos festivalių organizavimą ir įspūdingų projektų inicijavimą, už muzikinių kolektyvų pasiekimus bei nepamirštamas muzikos dovanas klaipėdiečiams.

Nenuilstantis Klaipėdos lėlių teatras apdovanotas už aktyvią kūrybinę veiklą ir nepailstamą įkvėpimą, už sugebėjimą dovanoti teatro stebuklą patiems mažiausiems, už lėlių teatro tradicijų puoselėjimą ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje, už 2008-aisiais įgyvendintus projektus „Vėjas“ ir „Kalėdų senelio namelis“.

Padėkos raštas įteiktas ir Klaipėdos dizaino centrui bei Klaipėdos miesto savivaldybės Mažosios Lietuvos istorijos muziejui už istorinės atminties puoselėjimą, parengiant bei pristatant Lietuvos persitvarkymo Sąjūdžio 20-mečiui paminėti skirtą ekspoziciją bei leidinį.

Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras pagerbtas už aktyvią kūrybinę veiklą bei muzikinės dramos puoselėjimą 2008-aisiais, paženklintą net septyniais naujais spektakliais.

Klaipėdos miesto savivaldybės Dailės parodų rūmams raštas įteiktas už bendradarbiavimo tęstinumą, dalyvaujant tarptautiniame šiuolaikinio meno projekte „Jaunieji Europos kūrėjai“ bei jaunųjų Klaipėdos menininkų reprezentavimą Europoje.

Prisiminta Klaipėdos miesto pagyvenusių žmonių asociacija už pagyvenusių Klaipėdos žmonių organizacijų sutelkimą ir aktyvią kultūrinę bei visuomeninę veiklą.;

Personalinį apdovanojimą gavo Klaipėdos miesto savivaldybės Kultūros skyriaus vyr. specialistė Eglė Rupeikaitė už originalaus edukacinio projekto „Vaikų kultūros dienos“ koordinavimą ir nenutylantį mažųjų miestiečių šurmulį visose Klaipėdos kultūrinėse įstaigose ir viešose erdvėse.;

Miestą garsinančio konkurso „Klaipėdos knyga“ idėjos puoselėtojai ir įgyvendintojai Klaipėdos miesto savivaldybės viešajai bibliotekai taip pat įteiktas padėkos raštas.

Garbės raštas Klaipėdos miesto savivaldybės kultūros centrui Žvejų rūmai įteiktas už 12-tojo tarptautinio folkloro festivalio „Europos jaunimo ir kultūros savaitė“ organizavimą, už Europos šalių liaudies kultūros meno populiarinimą ir Klaipėdos miesto garsinimą.

Kultūros diena Lietuvoje pradėta minėti prieš dvejus metus. Pasaulyje kultūros dienos istorijos ištakos siekia 1935-uosius, kai JAV prezidentas F.Ruzveltas ir dvidešimties Lotynų Amerikos šalių atstovai pasirašė sutartį dėl meno ir mokslo įstaigų ir istorinių paminklų išsaugojimo.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min