Dabar populiaru

Naujausios

Publikuota: 2012 kovo 9d. 15:55

Pagerbti Lietuvos mokslo premijų laureatai

Penktadienį apdovanoti Lietuvos mokslo premijų laureatai. Paskirtos septynios premijos humanitarinių ir socialinių, fizinių, biomedicinos ir technologijos mokslų srityse.

Lietuvos mokslo premijos teikiamos kasmet už geriausius mūsų šaliai reikšmingus fundamentinius ir taikomuosius bei eksperimentinės plėtros darbus. Laureatus pasveikino ministras pirmininkas Andrius Kubilius ir švietimo ir mokslo viceministrė Nerija Putinaitė.

Humanitarinių mokslų srities premijas gavo Vilniaus dailės akademijos mokslininkė Rūta Janonienė už darbų ciklą „Lietuvos bernardinų meninis paveldas: Vilniaus konvento architektūros ir dailės tyrimai“ ir Vilniaus universiteto mokslininkas Mykolas Michelbertas – už „Senojo geležies amžiaus (I-IV a.) baltų genčių materialinė ir dvasinė kultūra, Lietuvos gyventojų prekybiniai ryšiai“.

Fizinių mokslų srityje laurus nuskynė Fizinių ir technologijos mokslų centro mokslininkai Vidmantas Ulevičius, Kęstutis Kvietkus bei šiuo metu Golvėjaus Nacionaliniame Airijos universitete dirbantis Darius Čeburnis. Jie apdovanoti už darbų ciklą „Atmosferos aerozolio dalelės: fizinės-cheminės savybės ir įtaka klimato kaitai, oro taršai ir sveikatai“. Taip pat šioje mokslo srityje apdovanotas Vilniaus universiteto mokslininko Ričardo Makuškos ir Kauno technologijos universiteto mokslininko Algirdo Žemaitaičio darbų ciklas „Gamtinės kilmės ir sintetiniai polielektrolitai aukštosioms technologijoms“.

Biomedicinos mokslų srityje pripažinimo sulaukė Vilniaus universiteto mokslininkų darbai: Zitos Aušrelės Kučinskienės darbų ciklas „Aterosklerozės patogenezės mechanizmai: molekulinių žymenų paieška ir tyrimas“ bei Osvaldo Rukšėno ir Aido Alaburdos darbas „Nervų sistemos veiklos ir patologijos mechanizmų tyrimas“.

Technologijos mokslų srityje premiją gavo Aleksandro Stulginskio universiteto mokslininkai Prutenis Petras Janulis (po mirties), Violeta Zakarevičienė ir Eglė Sendžikienė už darbų ciklą „Naujos žaliavos ir metodai biodyzelino gamybai“.

Lietuvos mokslo premijos dydis – 101 400 litų. Iš viso šiemet Lietuvos mokslo premijų konkursui buvo pateikti 22 mokslinių tyrimų ir 4 taikomosios mokslinės veiklos darbai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min