Dabar populiaru
Publikuota: 2009 rugsėjo 3d. 08:34

Pagrobėjais tapo savi tėvai

Lieka neaišku, ar mažamečiai bus sugrąžinti į šiuos Kybartuose įsikūrusius vaikų globos namus.
„Lietuvos žinių“ nuotr. / Lieka neaišku, ar mažamečiai bus sugrąžinti į šiuos Kybartuose įsikūrusius vaikų globos namus.

Smurtu prieš du mažamečius savo vaikus įtariamas tėvas, padedamas jų motinos, abi atžalas pagrobė iš globos namų. Tarsi nieko nebūtų įvykę, pagrobtus berniukus gimdytojai atvedė į mokyklą, o atsipeikėti negalintys valdininkai kol kas tik skėsčioja rankomis.

Tai, kas vieną praėjusio savaitgalio vidurdienį vyko Kybartų vaikų globos namuose, priminė kriminalinio filmo scenas. Artėjant mokslo metams aplankyti savo mažamečių sūnų į globos namus atvyko jų motina ir tėvas. Tačiau užuot pabendravę su jais įstaigoje, tėvai savo atžalas pagrobė apstulbusių globos namų darbuotojų akivaizdoje.

Sulaikyti nepavyko

„Viskas įvyko per keletą minučių, – LŽ pasakojo Kybartų vaikų globos namų direktorė Aldona Vieraitienė. – Tėvai jau ne pirmą kartą buvo atvykę aplankyti savo vaikų. Tad ir šįkart niekas nelaukė jokių netikėtumų." Tėvai liko laukti vestibiulyje, o socialinės darbuotojos padėjėja nuskubėjo pakviesti koridoriaus gale žaidusių vaikų. Tačiau vos tik šešerių ir dešimties metų berniukai pribėgo prie savo gimdytojų pasisveikinti, šie griebė vaikus už rankų ir nusitempė žemyn laiptais. „Mūsų darbuotoja, šaukdama, kad pagrobė vaikus, nusivijo juos iš paskos. Iškart subėgo ir kiti tądien globos namuose buvę darbuotojai. Vienai moteriai pavyko pastverti tėvo tempiamą šešiametį už rankos, tačiau vyriškis ryžtingai ją ištraukė. Prie vartų pagrobėjų jau laukė automobilis įjungtu varikliu, tad šie paspruko labai spėriai", – tikino A.Vieraitienė. Nuo to laiko globos namų darbuotojai jiems patikėtų vaikų daugiau nematė.

Kaltinamas ne pirmą kartą

Šešiametis Tadas ir dešimtmetis Aurimas (vaikų vardai pakeisti – aut.) iš vieno Pilviškių seniūnijos kaimo Kybartų vaikų globos namuose buvo apgyvendinti liepos 23 dieną. Juos čia atvežė Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriaus darbuotojai. Pasak jo vedėjos Danutės Viltrakienės, keletą dienų prieš tai į Vilkaviškio rajono policijos komisariatą paskambinę žmonės pranešė, kad 39 metų tėvas yra žiauriai sumušęs tiek savo vaikų motiną, tiek pačius vaikus.

„Nuvažiavę pamatėme, kad visas jaunos moters veidas pajuodęs nuo daugybės kraujosruvų. Mėlynių buvo matyti ir ant vieno berniuko veido. Todėl iškart jį nuvežėme pas gydytojus bei teismo medicinos ekspertus. Vaikas neneigė buvęs sumuštas tėvo. Tą patį patvirtino kitą dieną apklaustas antrasis berniukas. Dėl smurto prieš mažamečius vaikus policijos komisariate buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Todėl negalėjome leisti smurtaujančiam tėvui gyventi kartu su aukomis tapusiais vaikais", – sakė D.Viltrakienė. Ji neslėpė, kad tai buvo jau ne pirmas atvejis, kai šioje šeimoje nuo itin agresyvaus tėvo nukenčia mažamečiai vaikai.

Prieš kiek daugiau nei metus vyriškis už psichologinį smurtą prieš vaikus jau buvo sėdęs į kaltinamųjų suolą ir nuteistas 2 metų laisvės atėmimo bausme jos vykdymą atidedant.

Ikiteisminis tyrimas dėl liepą pratrūkusio smurto šiuo metu dar nėra baigtas. Pasak Vilkaviškio rajono policijos komisariato viršininko Rolando Gylio, liko atlikti keletą procesinių veiksmų, vėliau byla bus perduota teismui.

Nežino, ką daryti

Pilviškių vidurinės mokyklos, kurią lanko abu berniukai ir jų vienuolikmetė sesuo, socialinei pedagogei Lilijai Šalaševičienei tai, kas atsitiko prieš pat mokslo metų pradžią, buvo daugiau nei netikėta. „Tiek rugsėjo 1-ąją, tiek šiandien visi trys šios šeimos vaikai buvo mokykloje. Švariai aprengti, atsinešę visas reikiamas priemones. Per Mokslo ir žinių šventę vaikus į mokyklą atlydėjo abu tėvai. Motina už rankos vedė vieną berniuką, tėvas – kitą", – vakar LŽ sakė ji.

Anot L.Šalaševičienės, nors ši šeima priskiriama socialinės rizikos šeimų grupei, ji esą stengiasi pasitaisyti. Šeimos galva prieš kurį laiką dėl etatų mažinimo neteko darbo vienoje įmonėje, todėl dabar šeima verčiasi ūkiškai gyvendama sodyboje. „Kiek kartų juos lankiau, niekada nemačiau, kad vaikai būtų neprižiūrėti, kad namuose nebūtų maisto, nors šeima gyvena kukliai", – tikino socialinė darbuotoja.

Sužinojusi, kas atsitiko Kybartuose, ji suskubo pasikalbėti su berniukais. Jie prasitarė nenorintys grįžti į vaikų globos namus, nes ten esą patyrė vyresnių globotinių smurtą.

„Žinau, kad vaikai grįžti į globos namus nenori. Apie tai sužinojome vakar, kai tos šeimos namus aplankė mūsų darbuotojai ir policininkai. Tačiau pačių vaikų pamatyti nepavyko – niekas nenorėjo atidaryti durų", – aiškino Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja D.Viltrakienė.

Ji neslėpė nežinanti, kaip dabar derėtų pasielgti – jėga paimti vaikus ir grąžinti juos į Kybartų vaikų globos namus ar prašyti teismo apriboti smurtu prieš vaikus įtariamo tėvo teises. Šiuo atveju tėvas neturėtų teisės gyventi kartu su savo vaikais, kol bus baigtas ikiteisminis tyrimas.

„Lietuvos žinios“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:10
24:14
00:49

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min