Dabar populiaru
Publikuota: 2014 liepos 6d. 22:45

Painiava dėl paplūdimiuose plevėsuojančių vėliavų spalvų poilsiautojams gali būti pražūtinga

Pajūrio gelbėtojai
L. Sėlenienės nuotr. / Pajūrio gelbėtojai

Pajūrio gelbėtojai susiėmę už galvų. Dalis poilsiautojų vis dar neperpranta paplūdimiuose plevėsuojančių vėliavų reikšmių. Dabartinis jūros bangavimo žymėjimas įvestas prieš dešimtmetį, kuomet Lietuva įstojo į Europos Sąjungą. Tačiau daug poilsiautojų sako vis dar nesuprantantys, ką reiškia vėliavų spalvos.

Pasitaiko poilsiautojų, kurie vadovaujasi sovietmečiu galiojusiu jūros bangavimo žymėjimu. Anuomet plevėsuojant juodai vėliavai buvo draudžiama lipti į vandenį. Raudona vėliava informuodavo, kad maudytis galima, tačiau pavojinga. Jei jūra būdavo rami, gelbėtojai  poste  iškeldavo baltą vėliavą.

Didžiausia painiava dėl vėliavų – turistams iš Rusijos ir Ukrainos. Šių šalių paplūdimiuose jūros bangavimo lygis žymimas visai kitomis spalvomis nei Europos Sąjungoje. 

Dabar galioja visai kita tvarka. Jei maudytis galima, gelbėtojai kelia geltoną vėliavą, jei draudžiama – raudoną. Jei virš pagrindinės vėliavos plevėsuoja raudonos ir geltonos spalvos vėliavėlė, reiškia paplūdimyje budi gelbėtojai.  Turi  jie ir žalią vėliavą. Ji reiškia, kad maudytis – visiškai saugu.

„Bet jos niekada nesame iškėlę. Jūroje nuolat tyko vienokie ar kitokie pavojai. Tokią vėliavą galima kelti nebent prie baseinų ar seklių vandens telkinių“,  - pasakojo Klaipėdos miesto skęstančiųjų gelbėjimo tarnybos atstovas  Aleksandras Siakkis. 

Tačiau  iškeltų gelbėtojų vėliavų dalis poilsiautojų nepaiso. Puola net ir į smarkiai banguojančią jūrą, teisindamiesi, kad niekur nematė juodos vėliavos. 

 

L. Sėlenienės nuotr. /Gelbėtojas Andrius Baitis tikina, kad nedrausmingiems poilsiautojams pažaboti kviečiam net policija
L. Sėlenienės nuotr. /Gelbėtojas Andrius Baitis tikina, kad nedrausmingiems poilsiautojams pažaboti kviečiama net policija.

„Taip elgdamiesi jie, žinoma, rizikuoja savo gyvybe. Prieiname prie jų, raginam lipti lauk. Kai kurie iš karto paklūsta, o kai kurie  būna ir  labai priešiškai nusiteikę. Ne kartą esam tokiems policiją kvietę, kad sudrausmintų.

Ne paslaptis, kad  labiausiai prie jūros siautėja alkoholio pavartoję poilsiautojai. Jiems  jokios taisyklės nerūpi“,  - apie bendravimą su nedrausmingais poilsiautojais pasakojo Melnragės paplūdimyje budintis gelbėtojas Andrius Baitis.

Didžiausia painiava dėl vėliavų – turistams iš Rusijos ir Ukrainos. Ten paplūdimiuose vis dar tebegalioja tvarka apie jūros bangavimą informuoti juoda,  raudona ar balta vėliava.

L. Sėlenienės nuotr. /Prie kiekvieno paplūdimio stenduose nurodyta, ką reiškia pliažuose plevėsuojančios vėliavos
L. Sėlenienės nuotr. /Prie kiekvieno paplūdimio stenduose nurodyta, ką reiškia pliažuose plevėsuojančios vėliavos

 Kad poilsiautojai lengviau susigaudytų, prie kiekvieno pliažo įrengti stendai su vėliavų reikšmėmis. Jos nurodytos ir ant persirengimo kabinų. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min