TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Painioje byloje figūruoja ir Klaipėdos mero pavardė

Klaipėdos miesto meras RimantasTaraškevičius
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Klaipėdos miesto meras RimantasTaraškevičius
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėdos meras Rimantas Taraškevičius neigia pasirodžiusią informaciją apie tariamą jo įsivėlimą į milijonų vertės aferą. Visa istorija šiandien bus pradėta narplioti teisme.

Dėl vengimo vykdyti finansinius įsipareigojimus statybos bendrovei „Klaipėdos monolitas“, kurio akcijų turi uostamiesčio vadovas, esą iškilo bankroto grėsmė. Bendrovė „Klaipėdos monolitas“, kurios 74 proc. akcijų priklauso R.Taraškevičiui, užpernai pasirašė sutartį su įmone „Kleta“, kuri užsakė pastatyti administracinius pastatus Naujojo Uosto gatvėje. Tokiu būdu „Klaipėdos monolitas“ tapo statybų generaliniu rangovu, o „Kleta“ – užsakovu.

„Klaipėdos monolitas“ taip pat pasisamdė kitą įmonę „Vilniaus doleta“, o ši – „Stiklo briauną“.

Statybos buvo pradėtos 2008-ųjų pavasarį, tačiau po kelių mėnesių jos nutrūko. Esą užsakovas nutraukė finansavimą. Atnaujinus finansavimą, statybos buvo tęsiamos nuo 2009 metų vasario.

„Kleta“, „Klaipėdos monolitas“ ir subrangovai pasirašė trišalį susitarimą. Jame buvo numatyta, kad jei „Klaipėdos monolitas“ dėl kokių nors priežasčių neatsiskaitys su subrangovais, pinigus sumokės užsakovas – bendrovė „Kleta“.

Darbai buvo baigti pernai rugsėjį, bet su subrangovais taip ir nebuvo iki galo atsiskaityta „Klaipėdos monolitas“ subrangovams liko skolingas beveik 2 mln. litų.

R.Taraškevičius: „Teismas sudės taškus“

„Tai yra teisiniai klausimai, kuriuos užsakovas, rangovas ir subrangovai turi išspręsti. Užsakovas privalo atsiskaityti su rangovu, kad šis galėtų įvykdyti savo įsipareigojimus subrangovams. Daugiau apie tai kalbėti nėra prasmės. Teismas sudėlios visus taškus“, – sakė R.Taraškevičius.|

Jis neabejojo, kad bandoma pasinaudoti jo pavarde ir pareigomis siekiant daryti spaudimą užsakovui prieš teismo posėdį. „Aš nevadovauju įmonei, nedirbu joje, dirbu savivaldybėje ir komercine veikla neužsiimu. Sutartis pasirašo ir įsipareigojimus turi vykdyti įmonės darbuotojai. Manau, kad užsakovo padorumo ir garbės reikalas dabar išspręsti šį klausimą iki galo“, – kalbėjo meras.
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min