Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pajūrį papuoš ledo skulptūros

Du menininkai Palangoje jau šią savaitę ketina baigti kurti skulptūrą – ant bangos įsitaisiusį žveją.
N.Stasiulio nuotr. / Du menininkai Palangoje jau šią savaitę ketina baigti kurti skulptūrą – ant bangos įsitaisiusį žveją.
Šaltinis: 15min
0
A A

Pajūrio kurortai naudojasi žiemos teikiamais privalumais – čia jau netrukus bus galima išvysti menininkų sukurtas ledo skulptūras.

Ledas jau antrą savaitę pokši Palangoje, J.Basanavičiaus gatvėje. Čia du menininkai – Linas Žulkus ir Andrius Petkus – ketina sukurti bene aukščiausią Lietuvoje, daugiau kaip penkis metrus sieksiančią ledo skulptūrą. Ji vaizduos žveją ant bangos. „Jau įpusėjom darbą, netrūksta mus stebinčių smalsuolių“, – „15min“ sakė L.Žulkus. Du menininkai skulptūrą dailina kasdien po aštuonias valandas. Vyrai teigė, jog iš peties besidarbuojant visiškai nešalta. „Verslininkai mus labai remia, pavaišina pietumis, karšta arbata“, – džiaugėsi L.Žulkus. Ledo parūpino bendrovė „Palangos komunalinis ūkis“, jį atvežė iš karjero.

Pastatyti ledo skulptūrą kurorte sumanė Palangos viešbučių ir restoranų asociacija, prisidėjo ir Palangos kultūros centras. „Ieškojome idėjos, kuo pakeisti dešimt alėjoje stovėjusių eglučių, norėjome tokio objekto, kuris trauktų akį. Taip ir išsivystė  sprendimas – dabar spaudžia šaltis, tad ir reikia darbuotis su ledu. Oficialiai skulptūra bus pristatyta per Palangos stintų šventę, kuri vyks vasario 13 dieną“, – sakė Palangos kultūros centro direktorius Nerijus Stasiulis.

N.Stasiulio nuotr./Skulptūra bus daugiau kaip 5 metrų aukačio.
N.Stasiulio nuotr./Skulptūra bus daugiau kaip 5 metrų aukščio.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Ledas iš Kuršių marių


Suguldyti ledo kubai jau laukia menininkų ir Preiloje. Pirmadienį bendrovė „Neringos komunalininkas“ visą dieną plušo pjaustydama ir keldama iš marių 50 cm storio ledų luitus. Pasak bendrovės meistro Julijaus Ambrazevičiaus, ledas buvo pjaustomas pjūklu, užkabinamas ir iškeliamas. „Nebuvo itin sudėtinga“, – sakė jis.

Ledo luitai buvo sukrauti vienas ant kito, kad sušaltų ir menininkai galėtų darbuotis turėdami daugiau kaip dviejų metrų aukščio ir metro pločio ledo kubą.

Vasario 3–5 dienomis Preiloje vyks simpoziumas, kurio metu keturi menininkai sukurs keturias skirtingas skulptūras. Jos oficialiai bus pristatytos vasario 6 dieną. Šio renginio sumanytojas – Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos kultūrologas, skulptorius Albertas Danilevičius. Šio juodkrantiškio dėka kasmet šiaudinėmis skulptūromis bus papuošta Gintaro įlanka.

Pasak A.Danilevičiaus, dėl lėšų stygiaus, šiemet pagrindiniais žiemos renginių organizatoriais, rėmėjais tapo verslininkai. Keturios skulptūros papuoš Preiloje esančios Kuršmarių vilos kiemą.

J.Marozo nuotr./Ledo luitai buvo sukrauti Preiloje.
J.Marozo nuotr./Ledo luitai buvo sukrauti Preiloje.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Kurs ir latviai


Keturi skulptoriai ledo luitus pradės skaptuoti jau trečiadienį. Ledo skulptūras ketina sukurti du latviai ir du lietuviai. Pasak A.Danilevičiaus, kol kas abu lietuviai nepasakė aiškaus atsakymo, ar dalyvaus simpoziume. Vienam jų atsisakius, darbuotis ketina ir pats skulptorius A.Danilevičius.
„Prieš dvejus metus buvau Gintaro įlankoje pastatęs iš ledo lyčių sniego karalienę. Kartu su grupe juodkrantiškių buvome pastatę septynias žmogaus ūgio skulptūrėles Gintaro įlankoje. Šiemet statomos skulptūros bus daugiau nei dviejų metrų aukščio – tokio dydžio yra ledo luitai“, – sakė skulptorius.

Pasak sumanytojo, konkrečios tematikos nėra, tad menininkai galės kurti, ką sumanys. „Galbūt jie derinsis prie žiemos tematikos, o gal prie vasario 14 dieną numatomos poledinės žūklės šventės „Preilos blizgė“, – svarstė A.Danilevičius.

Kurs iš šiaudų

Kultūrologas pasakojo, kad vienu metu ketinta surengti du simpoziumus – ledo ir nendrinių skulptūrų, tačiau pristigo lėšų. Taigi, skulptūros iš nendrių bus kuriamos gegužės pabaigoje. „Norėjome jas pastatyti ir pritvirtinti ant ledo, tuomet nebūtų problemos, kaip jas transportuoti, pritvirtinti, bet problema ta, kad mus per vėlai pasieks tam skirtos lėšos. Gaila, nes labai norėjome jas sukurti Vasario 16-osios šventei“, – sakė A.Danilevičius.
 

J.Marozo nuotr./Ledas buvo iapjautas ir iakeltas ia Kuraių marių.
J.Marozo nuotr./Ledas buvo išpjautas ir iškeltas iš Kuršių marių.

 

J.Marozo nuotr./Dar truputį vandens!
J.Marozo nuotr./Dar truputį vandens!

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Kuršių marios
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min