Dabar populiaru
Publikuota: 2011 rugsėjo 16d. 07:40

Pajūrio gelbėtojai jau ilsisi

Gelbėtojas
Ginos Kubiliūtės/15min.lt nuotr. / Gelbėtojas

Klaipėdos pajūrio gelbėtojai baigė šiųmetį sezoną, ketvirtadienį jie budėjo paskutinę dieną.

Nors orai šiemet nelepino, gelbėtojams darbo nestigo. Net ir prastesniu oru, esant „pasišiaušusiai“ Baltijai, maudynių išsiilgę poilsiautojai skubėjo šokinėti per bangas ir neretai nuklysdavo per toli. 

„Laimei, šiemet Klaipėdoje nė vienas žmogus nenuskendo, kaip ir pernai, tačiau skęstančių buvo 16, iš jų keturi nepilnamečiai vaikai, kiti suaugusieji. Skendo ir vienas užsienietis iš Vokietijos. Tiesiog žmonės nepaiso įspėjamųjų ženklų, garsinių pranešimų, kad maudytis pavojinga, jog plevėsuoja draudžianti vėliava“, – pasakojo Klaipėdos skęstančiųjų gelbėjimo tarnybos vadovas Virginijus Urbonas.

Pasislėpę kopose poilsiautojai mėgsta ir stikliuką išlenkti, o tuomet maudynių patraukia dar linksmesni ir labiau atsipalaidavęAnot jo, ne paslaptis, kad pasislėpę kopose poilsiautojai mėgsta ir stikliuką išlenkti, o tuomet maudynių patraukia dar linksmesni ir labiau atsipalaidavę. Tačiau tarnybos atstovai pastebi, jog šiemet neblaivių poilsiautojų būta kur kas mažiau. Ankstesniais metais net pusė skęstančiųjų būdavo neblaivūs.

Nors saulėtų dienų šiemet buvo mažoka, jų metu pajūris buvo tiesiog nugultas poilsiautojų. „Žmonės norėjo atsigriebti per saulėtas dienas, kurių buvo tiek nedaug, tad gelbėtojai turėjo būti dar budresni“, – kalbėjo tarnybos direktorius.

11 km ruože šiemet pamainomis dirbo per 90 darbuotojų – gelbėtojų, medicinos ir kito personalo.

Palangos paplūdimiuose sezono metu budėjo 38 gelbėtojai. Vienuolikoje gelbėjimo postų jie prižiūrėjo 24 km pajūrio. Kurorto paplūdimiuose skendo 68 žmonės, nuskendo – 3. Medicininę pagalbą pajūrio gelbėtojai suteikė 194 asmenims.

Neringoje šiemet darbavosi pusšimtis gelbėtojų, kurie sezoną baigė sekmadienį. Čia gelbėti teko devynis žmones, deja, vienas nuskendo.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min