Dabar populiaru
Publikuota: 2009 birželio 22d. 07:15

Pajūrio kavinėse – tikrintojų vizitai

Maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai nuo šio mėnesio ėmėsi griežtesnės kavinių kontrolės.
G.Kubiliūtės nuotr. / Maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai nuo šio mėnesio ėmėsi griežtesnės kavinių kontrolės.

Prasidėjus vasarai pajūrio kavinių slenksčius nuolat mina ne tik poilsiautojai, bet ir tikrintojai. Maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai pradėjo planinį viešojo maitinimo įmonių patikrinimą.

Anot jų, daugiausia problemų kelia kurortuose išdygstančios sezoninės kavinės, kurios atidaromos tik vasaros laikotarpiu. Per praėjusią savaitę Palangos higienistai sulaukė dviejų skundų dėl patiekalų bei nešvarios vienos kavinės aplinkos.

Pasak Palangos maisto ir veterinarijos tarnybos viršininko Arūno Elijošiaus, dviem kavinės darbuotojams už higienos reikalavimų pažeidimus buvo skirtos 150 ir 200 Lt baudos.  

G.Kubiliūtės nuotr./Vasarą ypač akylai stebimos kurortų kavinės, reidai į jas vykdomi atsižvelgus ir į vartotojų skundus.
G.Kubiliūtės nuotr./Vasarą ypač akylai stebimos kurortų kavinės, reidai į jas vykdomi atsižvelgus ir į vartotojų skundus.

Pašnekovo teigimu, gaunami vartotojų skundai vis dažniau būna pagrįsti. Palangoje skundai pasitvirtina net 80 proc., tuo tarpu visoje Lietuvoje skundų pagrįstumas būna perpus mažesnis.

A.Elijošiaus teigimu, dažniausiai skundžiamasi dėl netvarkingų kavinių patalpų, maisto kokybės, neretai higienistai maitinimo įstaigose randa pasibaigusio galiojimo maisto produktų.

Vasaros sezono metu Palangoje veikia daugiau nei 500 kavinių. Pernai įvairių pažeidimų užfiksuota net 400 įmonių. Iš viso buvo skirta 90 baudų, kurių bendra suma – 10 tūkst. Lt.

Planiniai patikrinimai jau pradėtiir Klaipėdos bei Neringos kavinėse. „Tačiau orai kol kas vėsoki, daug įmonių dar net nepradėjo veiklos. Dalį kavinių jau patikrinome, kol kas tik vienoje radome šiurkštesnių pažeidimų. Nustatėme higienos pažeidimų, radome ir produktų, kurių galiojimas pasibaigęs. Įmonei buvo skirta administracinė nuobauda, ji turės pašalinti visus trūkumus“, – sakė Klaipėdos miesto valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Maisto skyriaus vedėjo pavaduotoja Reda Lukoševičiūtė. Smulkesnių pažeidimų aptikta ir kitose Neringos bei Klaipėdos kavinėse. Šiais metais čia jau skirta baudų už beveik pusšešto tūkstančio litų.

„Bendra situacija gerėja, apie tai galime spręsti iš gautų skundų skaičiaus. Šiemet jų gavome 21, iš kurių pasitvirtino tik 6. O pernai iš 19 skundų buvo pagrįsti 10 – tai yra apie 50 proc.“, – lygino pašnekovė.

Terūpi pinigai, o ne kokybė

Kaip teigė Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentas Gintaras Sičiūnas, daugiausia problemų pajūryje kelia sezoninės kavinės. „Tokių kavinių šeimininkams maisto kokybė – nė motais, šie verslininkai neinvestuoja į kavines, jiems svarbiau tik kuo greičiau pinigų susirinkti. Tuo tarpu ištisus metus dirbančių kavinių vietos savininkai tvarkosi, stengiasi, kad viskas būtų gerai – juk iš to jie išsilaiko“, – teigė G.Sičiūnas. Anot jo, laikinąsias kavines valdantys verslininkai gadina visų viešojo maitinimo įmonių prestižą.
Skundžiamasi tiek dėl aptarnavimo, tiek dėl patiekalų kokybės. Prasidėjus sunkmečiui, skundžiamasi dėl sumažėjusių porcijų.
Kavinių reputacijos smukimas susijęs ir su sunkmečiu. Anot Lietuvos vartotojų instituto prezidentės Zitos Čeponytės, verslininkai dabar taupo kiekvieną centą, perka pigesnius produktus, todėl ir patiekalai ne tokie kokybiški.

„Maitinimo įstaigos yra tokia sritis, kur visada gaunama skundų. Skundžiamasi tiek dėl aptarnavimo, tiek dėl patiekalų kokybės. Prasidėjus sunkmečiui, skundžiamasi ir dėl sumažėjusių porcijų“, – sakė vartotojų teisių gynėja Z.Čeponytė.

Kita vertus, anot jos, verslininkai atsižvelgia ir į paklausą – žmonių vartojimo įpročiai keičiasi, pastaruoju metu jie linkę dažniau rinktis pigesnį maistą.

Pašnekovės teigimu, jei kavinės lankytojui nepatiko patiekalo kokybė, jis turi teisę paprašyti jį pakeisti ar grąžinti už maistą pinigus. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min