Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pajūrio paplūdimių neįrengianti Klaipėdos rajono savivaldybė siūlo maudytis žvyro karjeruose

Karklės festivalis 2014
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr. / Karklės pajūris
Šaltinis: 15min
0
A A

Artėjantis vasaros sezonas vilčių civilizuotai pailsėti pajūrio ruože nuo Girulių iki Nemirsetos neteikia. Klaipėdos rajono savivaldybės pavaldume esančioje 9 km pajūrio teritorijoje galima įrengti du paplūdimius. Tačiau į pajūrio infrastruktūrą savivaldybė greitų investicijų neplanuoja. Ne rodiklis valdininkams ir tai, kad šiame pajūrio ruože vasarą apsilanko milijonai poilsiautojų.

Klaipėdos rajonui priklausanti pajūrio teritorija tarsi tarp kūjo ir priekalo. Taip apie ją kalba už pakrantės gamtos priežiūrą atsakingi Pajūrio regioninio parko atstovai. Vieni poilsiautojai čia atvyksta dėl civilizacijos dar per daug nepaliestų paplūdimių, kiti teritoriją kaip tik aplenkia čia pasigedę skęstančiųjų gelbėtojų ir visos paplūdimiams būdingos atributikos.

Pasirodo, pakrantė gali būti pritaikyta ir vieniems, ir kitiems. Prieš kelerius metus Klaipėdos rajono savivaldybės patvirtintame detaliajame plane buvo numatyta, kad pajūrio ruože nuo Girulių iki Nemirsetos gali būti įrengti du pliažai – ties Kukuliškių ir Karklės kaimais.

Gamtosaugininkai neprieštarauja, kad šiose vietose atsirastų visa pliažams būtina infrastuktūra. Tačiau savivaldybė nesiskubina įgyvendinti planų praplėsti poilsiautojų poreikiams pritaikytą pajūrio pakrantę.

„Savivaldybėje yra suburta turizmo plėtros taryba. Jos nariai nuolat svarsto, kaip būtų galima pritaikyti turistų poreikiams Klaipėdos rajonui priklausančią pajūrio juostą. Tačiau tikslių terminų nėra. Reikia pirma išsiaiškinti, kokie yra poilsiautojų poreikiai, kiek kainuotų sutvarkyti infrastruktūrą, kad teritorijai būtų suteiktas paplūdimio statusas“, – pasakojo Klaipėdos rajono savivaldybės Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėja Raimonda Kučinskaitė.

Olando kepurė yra vienas labiausiai lankomų objektų ne tik pajūryje, o ir visoje Lietuvoje.

O kol valdininkai svarsto, civilizuoto poilsio prie vandens pageidaujantiems poilsiautojams siūloma traukti prie buvusių žvyro karjerų Gargždų pašonėje. Nustojus juos eksploatuoti susidariusius vandens telkinius savivaldybė jau kelerius metus uoliai tvarko pritaikydama maudykloms.

„Ten yra 260 ha teritorija, kuri ir Aplinkos ministerijos, ir vietos savivaldos lėšomis pamažu pritaikoma maudykloms. Matomas realus poreikis, kad aplink karjerus esančiai teritorijai būtų suteiktas paplūdimio statusas. Tokios pačios reikšmės savivaldybei yra ir Svencelės kaimas prie marių, tapęs ypatingu turistų traukos objektu“, – savivaldybės poziciją dėstė  R.Kučinskaitė.

Pastangas gaivinti buvusių žvyro karjerų maudyklas ir Svencelės kaimą poilsiautojai įvertina su kiekvienais metais ten traukdami vis gausiau. Tačiau savivaldybės realių sprendimų taip ir nesulaukiantis pajūrio ruožas savo lankytojų skaičiumi  nustelbia viską.

Žilvino Pekarsko/15min.lt nuotr./Karklės paplūdimys, Olando kepurė
Žilvino Pekarsko/15min.lt nuotr./Karklės paplūdimys, Olando kepurė

„Olando kepurė yra vienas labiausiai lankomų objektų ne tik pajūryje, o ir visoje Lietuvoje. Su Pajūrio regioniniu parku bendradarbiausiantys studentai preliminariai yra apskaičiavę, kad per metus čia apsilanko apie 0,5 mln. žmonių. Vasaros sezono metu šiltą dieną į paplūdimius suvažiuoja keli tūkstančiai poilsiautojų“, – pasakojo Pajūrio regioninio parko vadovas Darius Nicius.

Tačiau saugiai jie poilsiauti negali. Paplūdimio statuso neturinčioje teritorijoje nėra persirengimo kabinų, neplevėsuoja apie  jūros bangavimą informuojančios vėliavėlės, nebudi ir skęstančiųjų gelbėtojai. Poilsiautojams pritaikyti paplūdimiai sudaro vos trečdalį viso Lietuvos pajūrio ruožo. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min