Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pajūrio verslininkai kainų kelti nedrįsta

Specialistų teigimu, šiemet apgyvendinimo sektoriuje Palangoje kainos sumažintos apie 25 proc.
G.Kubiliūtės nuotr. / Specialistų teigimu, šiemet apgyvendinimo sektoriuje Palangoje kainos sumažintos apie 25 proc.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Ankstesniais metais nakvynės ir maisto kainomis poilsiautojus galėję šokdinti pajūrio verslininkai šiais metais priversti nusileisti ant žemės. Svarbiausias šiųmetis tikslas – nelikti visai be klientų ir kaip nors išsilaikyti.

Tiesa, dalis verslininkų bando išlaikyti tokias pat kainas, kaip praėjusią vasarą, tačiau tikina taikysiantys įvairiausių nuolaidų. Anot verslo bei turizmo sektoriaus atstovų, spaudžiant sunkmečiui viešbučiuose, svečių namuose, restoranuose ir kavinėse nebeliko tendencijos kainas kasmet vis kilstelėti – verčiau palikti galioti senąsias ar jas net šiek tik sumažinti, kad tik pavyktų pritraukti nors kiek poilsiautojų.

„Neringos viešbučiuose, svečių namuose apgyvendinimo kainos vidutiniškai sumažėjo nuo 10 iki 30 procentų. Privačiame sektoriuje kiek mažiau – 5-10 procentų, nes čia kainos ir taip nebuvo didelės. Tačiau įkainiai dar gali nukristi vasaros viduryje. Šiuo metu nėra labai daug užsakymų, tad norėdami sulaukti daugiau klientų, turime mažinti kainas“, – „15min“ sakė Neringos turizmo ir verslo asociacijos prezidentė bei verslininkė Irma Baltrušaitienė.

Kai kuriose kavinėse paruošti nauji meniu su mažesnėmis kainomis. Kartais verslininkai teikia specialius pasiūlymus, kurie taip neištuština poilsiautų kišenės, – sakė I.Baltrušaitienė.

Pavyzdžiui, pernai Nidoje svečių namuose dvivietis kambarys parai kainavo 400 litų, o šiemet – 300 litų. Pasak I.Baltrušaitienės, pernai už 600 litų parai nuomoti apartamentai šią vasarą kainuos taip pat šimtu litų pigiau.

„Kai kuriose kavinėse paruošti nauji meniu su mažesnėmis kainomis. Kartais verslininkai teikia specialius pasiūlymus, kurie taip neištuština poilsiautų kišenės“, – aiškino pašnekovė.

Nebrangs nei nakvynė, nei cepelinai

Kainas mažina ir daugiau kaip prieš savaitę vasaros sezoną paskelbusi Palanga. Kasmet pradėjus vasaros sezoną, kavinės ir viešbučiai poilsiautojus pasitikdavo žymiai brangesne nakvyne ir patiekalais. „Pernai kainos kildavo jau nuo pat sezono atidarymo. Dabar Palangoje tebesilaiko vadinamosios žiemos kainos. Iki birželio vidurio ar net pabaigos greičiausiai jos dar nekis. Pats pikas prasideda nuo Joninių, tada kainos būna didžiausios. Tačiau šiemet jos bus mažesnės nei pernai“, – įsitikinęs Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentas Gintaras Sičiūnas.

Anot jo, kurorto viešbučiuose vasarą paprastai galima apsigyventi ir už 70, ir už 2000 litų vienai parai. Jo teigimu, šiemet Palangos viešbučiuose kainos bus apie 25 proc. mažesnės nei pernai. Patiekalų kainos taip pat krito apie 20-25 proc. „Cepelinų šiemet galima pavalgyti už 9-12 litų, tuo tarpu pernai kai kur už cepelinų porciją tekdavo mokėti 16-18 litų“, – teigė G.Sičiūnas. Jo manymu, kainų mažinimas žymiai atsilieps verslininkų kišenėms, jiems ši vasara greičiausiai nebus pelninga. „Dirbsime daug – kaip ir visada, tačiau uždarbis šiemet bus minimalus“, – prognozavo G.Sičiūnas.

Tiesa, kitaip nei viešbučių rinkoje, Palangos privataus apgyvendinimo sektoriuje kainų nežadama mažinti, jos liks tokios pat kaip ir pernykštės. „Nepaisant to, kad brango elektra, vanduo ir apgyvendinimo sąnaudos padidėjo, kainų mes nedidinsime ir pasiliksime ties pernykštėmis. Ar sulauksime pakankamai poilsiautojų, labiau priklauso nuo oro. Sezonui vos tik prasidėjus kambarių kol kas užsakoma negausiai, nors jau pilnos gatvės. Mes juos vadiname dieniniais poilsiautojais – jie atvažiuoja iš ryto ir palieka kurortą vakare“, – sakė Palangos visuomeninė apgyvendinimo paslaugų teikėjų organizacijos pirmininkė Irena Švanienė. Pasak jos, privačiame sektoriuje dviviečio kambario nuoma parai šiuo metu svyruoja nuo 60 iki 120 litų, piko metu – nuo 100 iki 200 litų.

Lankstesnė kainų politika

Klaipėdos turizmo atstovų teigimu, uostamiesčio viešbučiuose, palyginti su praėjusiais metais, kainos nekrito, tačiau daugelis taiko įvairiausių akcijų. „Viešbučių kainų pasiūlymai yra lankstesni, nei anksčiau, – pripažino Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centro informacijos teikimo specialistė Lina Markauskienė. Anot jos, vienas pigiausių nakvynės Klaipėdoje variantų – lova už maždaug 40 litų, tačiau prabangiame viešbutyje naktis gali kainuoti apie 350 litų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min