Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pajūry vėl siaus nepaklusnumo vėjai

Festivalis, kuris vyks liepos 4-10 dienomis, pasiūlys 10 renginių.
Organizatorių nuotr. / Festivalis, kuris vyks liepos 4-10 dienomis, pasiūlys 10 renginių.
Šaltinis: 15min
0
A A

Į Neringą grįžta muzikos ir ekologijos festivalis „Nepaklusniųjų žemė“.

Liepos 4-10 dienomis festivalio rengėjai neringiškiams ir Neringos svečiams pasiūlys 10 renginių, kuriuose susipins teatras, kinas ir muzika, skambės autentiški, archaiški  instrumentai.

Jau pirmasis festivalio renginys kuria intrigą: liepos 4-ą Agilos kultūros centre bus pristatytas naujas tarp Vilniaus kolegijos sienų gimęs judesio-dainos-minties-ritmo sceninis spektaklis „Kalnas“, režisuotas Valentino Masalskio.

Liepos 6 dieną taip pat Agilos scenoje jaunieji Rostropovičiaus fondo stipendininkai drauge su Lietuvos muzikos ir teatro akademijos ir Vilniaus kolegijos aktoriais, jaunaisiais kompozitoriais ir etnomuzikais bei „Nepaklusniųjų“ ansamblio nariais, atliks dvi Broniaus Kutavičiaus oratorijas „Iš jotvingių akmens“ ir „Panteistinė oratorija“. Prieš tris dešimtmečius šis kūrinys rimtai supurtė Lietuvos kultūros gyvenimą.

Festivalis vėl netrūks naujų kūrinių, šiemet turinčių svarų tarptautinį atgarsį. Festivalio ir „Nepaklusniųjų“ ansamblio užsakymu gimė naujas pasaulinio garso vokiečių kompozitoriaus Bernd Franke kūrinys nepaklusnumo tematika. Šio kūrinio premjera įvyks liepos 7-8 dienomis Evangelikų Liuteronų bažnyčiose Juotkrantėje ir Nidoje. Padedant Goethe Institutui Vilniuje premjeroje dalyvaus ir iš Vokietijos atvyskiantis kompozitorius.

Antroji šių metų festivalio premjera – lietuvių kompozitoriaus A.Bružo „1911-ųjų M.K.Čiurlionio modusas“. Jis bus atliekamas Juodkrantės Evangelikų Liuteronų bažnyčioje liepos 9 dieną.

Festivalyje tris vakarus koncertuos iš Vokietijos atvykstantis Aleksandras Puliajevas. Liepos 7, 8, ir 9 skambės Vienos klasikų kūriniai. Koncertuose kartu muzikuos kasmetinė festivalio dalyvė, smuikininkė iš Anglijos Mia Cooper, baritonas iš Norvegijos Steinas Skjervoldas bei violončelininkas Mindaugas Bačkus.

Festivalio programą apvainikuos dar vienas netikėtas stilistinis „Nepaklusniųjų“ ansamblio viražas: šį kartą tai prisilietimas prie kabareto ir gatvės muzikos. Koncerte liepos 10 dieną Agilos kultūros centre baritonas Steinas Skjervoldas (Norvegija) bei „Nepaklusnieji“ kartu atliks Briteno, Bolcomo, Kurto Wailio kabareto dainas, o taip pat mažai kam žinomus garsių Lietuvos kompozitorių kūrinius.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min