Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pajūryje atidaromi „EXPO 2012“ stendai

Parodos uždarymo akimirka
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Parodos „Expo World“ uždarymo Kinjoje akimirka.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Ketvirtadienį Jūrų muziejuje Klaipėdoje ir Nidos kultūros ir informacijos centre „Agila“ bus oficialiai atidaryti pasaulinės parodos „EXPO 2012“, kuri vyks 2012 m. vasarą Pietų Korėjoje, informaciniai centrai.

Kaip praneša Aplinkos ministerija, ši pasaulinė paroda – jau dešimtoji, kurioje dalyvaus Lietuva. Mūsų šalies pasirengimą „EXPO 2012“ ir dalyvavimą joje Vyriausybės pavedimu koordinuoja, kaip ir per keturias ankstesnes pasaulines „EXPO“ parodas, Aplinkos ministerija.

Informaciniai centrai Klaipėdoje ir Nidoje pradės veikti likus lygiai metams iki „EXPO 2012“ pradžios. Juose, pasak Lietuvos ekspozicijos šioje pasaulinėje parodoje generalinio komisaro, Aplinkos ministerijos Visuomenės informavimo ir švietimo skyriaus vedėjo Romo Jankausko, pajūrio gyventojai ir svečiai galės ne tik susipažinti su „EXPO 2012“, bet ir sužinoti įdomių faktų apie visas ligšiolines „EXPO“ parodas, kurios savo svarba ir populiarumu dažnai lyginamos su olimpinėmis žaidynėmis. Taip pat bus nuolat atnaujinama informacija apie mūsų šalies pasirengimą Pietų Korėjoje vyksiančiai parodai. „Centrų lankytojų laukia ir malonios staigmenos“, – sakė Romas Jankauskas.

Panašūs informaciniai centrai ketvirtadienį taip pat pradės veikti Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijoje, Kauno T. Ivanausko zoologijos muziejuje, Lietuvos zoologijos sode ir Ventės rago ornitologijos stotyje.

Pagrindinė pasaulinės parodos „EXPO 2012“ tema – gyvieji vandenynai ir pakrantės. Joje bus pristatytos pažangiausios jūros išteklių įsisavinimo technologijos, aplinkosaugos ir tvarios plėtros problemos, vandenynų ir jūrų pakrantėse gyvenančių tautų kultūra. Paroda rengiama Yeosu mieste – pietinėje Pietų Korėjos pakrantėje. Ji tęsis tris mėnesius – nuo gegužės 12 d. iki rugpjūčio 12 d. Parodoje dalyvaus per šimtą valstybių, tarptautinių organizacijų. Tikimasi sulaukti daugiau kaip 8 mln. lankytojų.

 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min