15min be reklamos
2023 02 08, 15:27

Pajūryje gelbėjo tinkluose įsipainiojusį „pingviną“

Palangiškė Danutė Kunčienė pajūryje atrado į žvejų tinklo raizgalynę įsipainiojusį „pingviną“. Išpainiojo ir paleido. Gero žmogaus dėka paukštis buvo išlaisvintas iš neatsakingo žmogaus paspęstų žabangų ir gavo antrą šansą gyvenimui. Linksmas nunėrė į bangas.
Laibasnapis narūnėlis dažnai painiojamas su pingvinu
Laibasnapis narūnėlis dažnai painiojamas su pingvinu / Pajūrio regioninio parko nuotr.

Apie šį nutikimą informuotas Pajūrio regioninis parkas informuoja, kad žmonės dažnai „pingvinu“ pavadina laibasnapį narūnėlį. Nors iš išvaizdos jis iš tiesų panašus į pingviną, tačiau puikiai ir toli skraido.

Peri vadinamuosiuose paukščių turguose, ant uolų. Tai plačiai jūrose ir vandenynuose paplitęs paukštis, perintis ir Baltijos pakrantėje ties Švedija.

„Iki mūsų krantų laibasnapiai narūnėliai atskrenda žiemojimo metu, bet būna gana toli nuo kranto ir mes pamatome juos tik kai atsitinka kažkas negero, apsinuodija nafta, plastiku, įsivelia į tinklus ar kažkokia liga užpuola. Šįsyk paukštis įsivėlė į jūroje išmestą žvejų tinklą.

Tokie tinklai vaiduokliai tampa tikru prakeiksmu paukščiams, dar ilgai beprasmiškai žudo žuvis“, – komentuoja Pajūrio regioninio parko specialistai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Nealkoholinis „Švyturio Ekstra“ ketina skinti tarptautinių apdovanojimų laurus
Reklama
Elektromobilis, kurį galima papildyti degalinėje: didžiausi abiejų pasaulių privalumai viename
Reklama
Periodontitas: simptomai ir faktai, kodėl nereikia bijoti jo gydymo
Reklama
Intensyvėjant „Rail Baltica“ statyboms darbams ruošiasi geležinkelio tiesėjai
Parašykite atsiliepimą apie 15min