Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pajūryje nugriauti apleisti pastatai

Kuršių nerija
Neringos savivaldybės nuotr. / Kuršių nerija
Šaltinis: 15min
0
A A

Nugriauta 12 apleistų ir aplinką žalojančių statinių Lietuvos pajūrio saugomose teritorijose.

Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie AM užsakymu Kuršių nerijos nacionalinio parko ir Pajūrio regioninio parko teritorijose nugriauta 12 aplinką žalojančių statinių. Kuršių nerijoje nugriauta – 10 statinių, Pajūrio regioniniame – 2.

Daugiausia tai sovietinės armijos palikti militaristinės paskirties statiniai – bunkeriai, stebėjimo postai, vadavietė ir kt. kurie buvo naudojami pajūrio sienos apsaugai. Daugelis nugriautų objektų neturėjo šeimininko, buvo apleisti. Pašalinus šiuos objektus Lietuvos pajūrio saugomos teritorijos apsivalė nuo sovietinės armijos palikimo. Kai kurie pastatai buvo tapę benamių prieglaudą ir kėlė pavojų žmonėms. Šie kraštovaizdį teršiančių statinių pašalinimo darbai yra ypatingai svarbūs Kuršių nerijos nacionalinio parkui  kuris pagal tarptautinės UNESCO organizacijos kriterijus yra saugoma kaip kultūrinio kraštovaizdžio vietovė.

Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos darbuotojai spėja, kad kai kurie militaristinės paskirties objektai šiuo metu yra užpustyti smėlio po Kuršių nerijos apsauginiu kopagūbriu todėl ateityje – atpusčius smėliui teks likviduoti likusius.

Apleistų ir aplinką žalojančių statinių griovimo darbus įgyvendino bendrovė „Klaista“ už 220 000 Lt. Darbai finansuojami pagal Europos Sąjungos Sanglaudos priemonę „Biologinės įvairovės ir kraštovaizdžio apsauga“.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min