TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Pajūryje plinta girtų policininkų „bacila“

Susikompromitavęs 36-erius metus policijoje išdirbęs J.Kažys siekia vėl grįžti į tarnybą.
Ginos Kubiliūtės/15min.lt nuotr. / Jei J.Kažys bus grąžintas į tarnybę, jis išaugos ne tik garbę, bet ir socialines garantijas.
Šaltinis: 15min
0
A A

Pirmadienį laukia dviejų istorijų, kurių pagrindiniai „herojai“ – į avarijas patekę ar su jomis susiję girti policininkai, atomazgos.

Į namą automobiliu įsirėžęs visiškai girtas Klaipėdos rajono policijos komisariato policininkas Mindaugas Bulvydas penktadienį buvo nušalintas nuo pareigų, tokio paties likimo sulaukė ir jo tiesioginis vadovas Kęstutis Vitkauskas.

Tuo tarpu prieš pusmetį avarijos vietoje girtas aptiktas buvęs Palangos policijos komisariato viršininkas Jurgis Kažys pirmadienį laukia teismo sprendimo dėl jo skundo, kad būtų grąžintas į tarnybą.

Atliekamas tarnybinis patikrinimas

Balandžio 7 d. Klaipėdos rajone, Drevernoje, nuvažiavęs nuo kelio į namą atsitrenkė lengvasis automobilis. Po avarijos aptiktas itin girtas policijos pareigūnas. Vėliau paaiškėjo, kad tai – Klaipėdos rajono policijos komisariato Kelių policijos poskyrio vyresnysis patrulis M.Bulvydas. Jis tądien buvo neuniformuotas ir nedirbo. Jam nustatytas net 4.20 promilės girtumas. Nukentėjusiųjų nebuvo, bet materialinius nuostolius patyrė namo, į kurį trenkėsi automobilis, šeimininkai. Po smūgio skilo ir aptrupėjo pastato siena.

Kol tiriamas įvykis, pareigūnas bei jo tiesioginis vadovas nušalinti nuo pareigų. Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Vidaus tyrimų tarnyba dėl įvykio pradėjo tarnybinį patikrinimą. Kaip  teigė šios tarnybos vadovas Gediminas Savickas, M.Bulvydui pradėta administracinė teisena, kurią kuruoja Klaipėdos rajono policijos komisariatas. Tikslesnės tyrimo detalės paaiškės pirmadienį.

„Noriu išsiaiškinti, iš kur gali kilti ši bacila, – turėdamas omenyje ne pirmą atvejį, kai Klaipėdos rajone girti pareigūnai pakliūva į avarijas, kalbėjo G.Savickas. –  Viską dėlioju, matau, kad dar kai kurios informacijos trūksta. Be to, laukiu Klaipėdos rajono policijos komisariato išvadų“. Tarnybinio patikrinimo išvadas jis žada pateikti pirmadienį.

J.Kažys viliasi sugrįžti

Ši istorija priminė kitą panašų įvykį, kuris nagrinėjamas teismuose. Savo garbę teisme bando apginti iš pareigų atleistas buvęs Palangos policijos vadas Jurgis Kažys. Pirmadienį Klaipėdos apygardos administracinis teismas skelbs savo verdiktą. J.Kažys siekia būti grąžintas į tarnybą.

36 metus teisėsaugos sistemoje dirbusį J.Kažį generalinis policijos komisaras atleido praėjusių metų gruodį po tarnybinio patikrinimo. Išvadose buvo nurodyta, kad jis rodė nepagarbą įstatymams, sumenkino policijos autoritetą, sugriovė pasitikėjimą šia institucija, pažemino policijos pareigūno vardą.

Pernai spalio 14 d. kelyje Palanga–Klaipėda įvykusios avarijos vietoje uniformuotas pareigūnas buvo rastas neblaivus, jam nustatytas vidutinis girtumo laipsnis – 2.03 promilės. Iš pradžių manyta, kad avariją padarė jis, vėliau po tarnybinio patikrinimo nebuvo sugebėta paneigti versijos, kad į klaipėdietės automobilį trenkėsi J.Kažio gyvenimo draugė.

Vis dėlto J.Kažys buvo atleistas iš pareigų. Jis nesutiko su tokiu sprendimu ir pateikė skundą Klaipėdos apygardos administraciniam teismui. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min