Dabar populiaru
Publikuota: 2010 lapkričio 3d. 17:09

Pajūryje – Suomijoje brandintos tango, romansų ir Balkanų muzikos koncertas

Kolektyvo "Jaakko Laitinen & Väärä Raha“ nariai.
Asmeninio archyvo nuotr. / Kolektyvo "Jaakko Laitinen & Väärä Raha“ nariai.

Vakarams vis gilėjant ir tamsėjant, rudens ūkanas lapkričio 5-ąją pajūryje trumpam išsklaidys suomių muzikantai „Jaakko Laitinen & Väärä Raha“.

Jei žaidimai su laiku atsukinėjant rodykles atrodo pakankamai efektyvi priemonė pakoreguoti darbo našumą ar žmonių nuotaikas, tai „Jaakko Laitinen & Väärä Raha“ penketuko siūlomas subalansuotas  kokteilis iš daugybės muzikinių ingredientų privers laiką sustoti. Jų koncerto metu norisi ir verkti iš širdgėlos, ir šokti kaip pašėlusiam ant stalų. Ir tai ne tik todėl, jog kolektyvas savo kūriniuose jungia muzikines Vidurio ir Pietų Europos kraštų, čigonų, rusų romansų ar didžiojo suomiško tango tradicijas.

Kolektyvo kelias prasidėjo pačioje linksmiausioje šventėje – vestuvėse, kurių metu Jaakko Laitinen perdainuodavo žinomus balkaniškus kūrinius. Po kiek laiko kūrybinis kelias pasuko į Helsinkį, kur susibūrė dabartinis ansamblis iš penkių žmonių, grojančių akordeonu, kontrabosu, graikišku buzukiu, trimitu ir būgnais.

Su šiais muzikantais J. Laitinen įrašė ir kol kas vienintelį savo albumą nedidelėje Suomijos muzikos įrašų leidykloje „Helmi Levyt“. Ši plokštelė iškarto susilaukė netikėtos sėkmės, daug teigiamų apžvalgų, o keletas kūrinių net sugebėjo tapti radijo hitais, nepaisant to, jog tokia muzika Suomijoje visiškai nepopuliari.

Dėmesį į albumą atkreipė ir vienas žinomiausių pasaulio folkloro bei „world“ muzikos žurnalų „fRoots“, kolektyvo kūrybą apibūdinęs ne kaip balkanišką, o kaip naująja suomišką muziką, turinčią ir mariači, humpa bei tradicinio džiazo užuominų.

„Iš visų šių elementų gaunasi puikus kontrastas. Buvome labai nustebinti suomių reakcijos į tokią muziką, nes jiems tai – tikras siurprizas“, – pasakojo apie pirmus koncertus J. Laitinen. Pasak jo, visi jų pasirodymų metu ima trypti, o dauguma po to net prisipažįsta, jog tai – pirmas kartas per daugelį metų, kai jie vėl šoka.

„Jaakko Laitinen & Väärä Raha“ koncertas vyks penktadienį, lapkričio 5–ąją klube „Ramybė“ (Vytauto g. 54, Palanga) 21 val.


 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min