Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pajūryje susirinko Baltijos šalių muziejininkai

Jūrų muziejuje susirinkomuziejininkai iš Baltijos šalių.
Jūrų muziejaus nuotr. / Jūrų muziejuje susirinkomuziejininkai iš Baltijos šalių.
Šaltinis: 15min
0
A A

Devintą kartą rengiama Baltijos muzeologijos mokykla pirmadienį savo darbą pradėjo Klaipėdoje.

„2012  metai Lietuvoje yra paskelbti Muziejų metais, – sakė Lietuvos jūrų muziejaus direktorė Olga Žalienė. – Todėl mūsų muziejui teko garbė ir atsakomybė priimti pajūryje keturias dešimtis muziejininkų profesionalų iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos.“

Šių metų mokyklos tema yra skirta muziejų rinkiniams kaip bendravimo su visuomene būdui. Teorine ir praktine patirtimi penkias dienas dalinsis Francois Mairesse, dėstantis Sorbonos universitete ir 'École du Louvre (Luvro mokykloje) muzeologiją bei kultūros ekonomiką ir Susanna Petersson – ilgametė Suomijos nacionalinės galerijos direktorė plėtrai, dabar vadovaujanti garsaus suomių architekto Alvaro Aalto fondui ir skaitanti muzeologijos paskaitas Amsterdamo Reinwardt Akademijoje bei Jyväskylä universitete.

Be teorinių paskaitų ir užsiėmimų šių metų mokyklos dalyviai susipažins su Vakarų  Lietuvos muziejais, šio krašto gamtos ir kultūros paveldu.

Tokios vasaros studijos, kur teorija susipina su praktika, kasmetinė Baltijos šalių muziejininkams skirta mokykla, kurią remia Lietuvos, Latvijos ir Estijos kultūros ministerijos. 

Pasak vieno šios mokyklos iniciatorių, Latvijos kultūros ministerijos Muziejų ir vizualiųjų menų skyriaus vadovo Janio Garjanio,  šis projektas atsirado ieškant būdų, kaip vystyti ir stiprinti muziejinės minties sklaidą, teoriją paversti  praktika,  siekiant, kad mūsų šalyse veiktų tikrai modernūs ir atviri visuomenei muziejai, o juose dirbtų profesionalūs ir aktyvūs specialistai.

Lektorė Susanna Petersson pažymėjo, kad muziejai neturėtų užmigti ant vieną kartą pasiektų laurų.

„Kaip kad žurnalistas kiekvieną dieną apgina savo vardą, publikuodamas vis naują ir įdomų straipsnį, – sakė muzeologijos specialistė, – taip ir muziejai turėtų būti aktyvūs ir matomi visuomenei.“

Susanna Petersson teigė, kad Europos Sąjungos muziejų fonduose saugoma apie 21 milijardą eksponatų, tačiau eksponuojama tik 1-2 procentai. Lietuvoje muziejų rinkiniuose yra apie 6,5 mln. eksponatų, ekspozicijose galima pamatyti beveik 6 procentus.

Lektoriai pabrėžė, kad svarbiausias šių dienų muziejininkų uždavinys – turėti aiškius tikslus, kas ir kodėl turį patekti į muziejų rinkinius.

9-osios Baltijos muzeologijos mokyklos atidarymas vyko Lietuvos jūrų muziejuje improvizuojant piratiška tema

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min