Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pakeista priverstinį transporto priemonių nuvežimą ir važiuoklės užblokavimą reglamentuojanti tvarka

Ugniagesiai
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Ugniagesiai
Šaltinis: 15min
0
A A

Vyriausybė nutarė pakeisti transporto priemonių priverstinio nuvežimo ir važiuoklės užblokavimo tvarką, kurioje reglamentuotas Administracinių teisės pažeidimų kodekse ir Saugaus eismo automobilių keliais įstatyme numatyto priverstinio transporto priemonių nuvežimo ir važiuoklės užblokavimo taikymas.

Šiuo sprendimu praplėstas pareigūnų, galinčių priverstinai nuvežti transporto priemonę, ratas, aiškiau nustatyti jų veiksmai taikant priverstinį transporto priemonių nuvežimą, taip pat įteisinta galimybė priverstinai nuvežti transporto priemones, jei jas vairuojantys asmenys yra neblaivūs, neturi teisės vairuoti ar nepakluso pareigūno reikalavimui sustoti, praneša Vyriausybės spaudos tarnyba.

Tvarkos apraše nustatyta, jog tais atvejais, kai transporto priemonė trukdo valstybės institucijoms ar tarnyboms atlikti gelbėjimo darbus arba likviduoti avarijos padarinius, sprendimą dėl priverstinio transporto priemonės nuvežimo gali priimti ne tik policijos, bet ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos ir jam pavaldžių įstaigų pareigūnai. Visa informacija apie tokiais atvejais nuvežtas transporto priemones bus perduodama policijai, kuri apie priverstinį transporto priemonės nuvežimą informuos jos savininką ar valdytoją.

Priverstinai transporto priemonę nuvežti iš vietų, kurios turi būti atlaisvintos dėl rengiamo oficialaus vizito, į kitą vietą, policijos pareigūnai galės tik gavę vizito saugumą užtikrinančios institucijos prašymą dėl transporto priemonių priverstinio nuvežimo.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Transportas
Parašykite atsiliepimą apie 15min