Dabar populiaru
Publikuota: 2013 birželio 25d. 13:42 , atnaujinta: 2013 birželio 25d. 14:13

Pakistane tariamasi dėl Ernesto Markšaičio kūno pargabenimo į Lietuvą

Ernestas Nanga Parbat (8125 m) fone. Šis kalnas yra vienas pavojingiausių pasaulyje, jis pramintas „kalnu žudiku“. Tikras kalno pavadinimas reiškia „Nuogas kalnas“.
Ernesto Markšaičio asmeninio archyvo nuotr. / Ernestas Nanga Parbat (8125 m) fone. Šis kalnas yra vienas pavojingiausių pasaulyje, jis pramintas „kalnu žudiku“. Tikras kalno pavadinimas reiškia „Nuogas kalnas“.

Lietuvos alpinizmo asociacija (LAA) praneša, kad Lietuvos alpinistas Saulius Damulevičius, tarptautinės Nanga Parbat ekspedicijos dalyvis, ir LAA prezidentas, jau susitiko su į Islamabadą atvykusiu Lietuvos ambasadoriumi Turkijoje Kęstučiu Kudzmanu ir šiuo metu sprendžia klausimus dėl Ernesto Markšaičio kūno, likusio bagažo pargabenimo, saugumo užtikrinimo.

Pasak S.Damulevičiaus, birželio 22 dieną iš visos ekspedicijos bazinėje stovykloje buvo likęs tik Ernestas Markšaitis, kiti dalyviai tuo metu buvo stovyklose, esančiose aukščiau ant kalno.

Apie bazinėje stovykloje įvykusią tragediją jie sužinojo birželio 23 dienos ryte iš pakistaniečio alpinisto, kuris kartu su jais buvo apsistojęs antrojoje maršruto stovykloje maždaug 6100 metrų aukštyje. Pakistaniečiui šią informaciją radijo ryšiu pranešė jų ekspedicijos virėjas, kuriam pavyko pabėgti iš bazinės stovyklos.

Nusileidimas iš antrosios stovyklos užtruko, nes alpinistai pakeliui surinko visą įrangą ir stovyklų daiktus. Birželio 24 dienos ryte alpinistai buvo evakuoti sraigtasparniais į Gilgit miestelį, iš kurio apie 14 val. vietos laiku nuskraidinti lėktuvu į Islamabadą.

Lietuvos alpinizmo asociacija taip pat padeda spręsti šiuos klausimus bei teikti informaciją ir pagalbą Sauliui.

Papildyta 14.13 val. Lietuva išsiuntė notą Pakistanui

Lietuvos užsienio reikalų ministerija antradienį kreipėsi nota į Pakistano užsienio reikalų ministeriją dėl pagalbos pargabenant į Lietuvą žuvusiojo alpinisto palaikus. Notoje taip pat prašoma užtikrinti antrojo Lietuvos piliečio saugumą, pasirūpinti, kad būtų sugrąžinti kalnuose likę jo dokumentai ir asmeniniai daiktai ir padėti saugiai grįžti į tėvynę.

Užsienio reikalų ministerija palaiko nuolatinį ryšį su žuvusiojo artimaisiais, teikia susijusią informaciją ir pagalbą.

Padedant Vengrijos ambasadai Islamabade tvarkomi reikalingi dokumentai pargabenti palaikus į Lietuvą, atliekamos kitos konsulinės procedūros. 

Lietuvos ambasadorius Turkijoje, šiuo metu esantis Pakistane, ir Lietuvos garbės konsulas Pakistane palaiko nuolatinį ryšį su antruoju alpinistu, rūpinasi, kad būtų grąžinti kalnuose likę jo daiktai bei užtikrintas grįžimas į Lietuvą.

Užsienio reikalų ministerija jau pusę metų rekomenduoja susilaikyti nuo nebūtinų kelionių į Pakistaną.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:10
24:14
00:49

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min