Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Paklydusio laivo kapitonas prašė pagalbos

Karinių jūrų pajėgų karys stebi jūrą.
KJP nuotr. / Karinių jūrų pajėgų karys stebi jūrą.
Šaltinis: 15min
0
A A

Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinacinis centras ketvirtadien, likus valandai iki vidurnakčio gavo prašymą padėti.

 23.05 val. iš kelto „Lisco Gloria“ gautas pranešimas, kad motorinis laivas „Sara“ su 2 žmonių įgula, esantis apie 50 km nuo kranto dėl variklio gedimo nebegali plaukti ir pasiuntė pagalbos signalą. Motorinio laivo paieškai  ir gelbėjimui bei saugumui užtikrinti buvo išsiųstas budintis Karinių jūrų pajėgų patrulinis laivas „Sėlis“.

„Lisco Gloria“ susisiekus su motorinio laivo „Sara“ kapitonu, jam buvo pasiūlytos uosto vilkikų paslaugos, tačiau jis tokių paslaugų atsisakė, prašydamas tarpininkauti susisiekiant su motorinio laivo „Gintaras“, esančio Klaipėdos uoste savininku, dėl buksyravimo pagalbos suteikimo.

Kitas dvi valandas Jūrų gelbėjimo koordinaciniam centrui nepavyko  susisiekti su laivu „Sara“, tiek tiesiogiai, tiek per tą rajoną plaukiančius laivus ir įvertinus vietos oro prognozę bei esamą rūką jūroje buvo priimtas sprendimas motorinio laivo  paieškai ir gelbėjimui bei saugumui užtikrinti išsiųsti budintį Karinių jūrų pajėgų patrulinį laivą „Sėlis“.
 
Šiam radijo ryšiu visgi susisiekus su motoriniu laivu „Sara“,  jo  kapitonas pranešė, kad laive pasibaigė kuras, laivo įgula nenukentėjusi ir pakartojo prašymą dėl tarpininkavimo susisiekiant su motorinio laivo „Gintaras“ savininku. Šio laivo atstovams buvo perduotos nelaimės ištikto laivo koordinatės.

Penktadienio rytą, kiek po 6 val. Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinacinis centras iš motorinio laivo „Gintaras“ kapitono gavo informaciją, kad jis nugabens kuro motoriniam laivui.

 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min