Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pakrančių apsaugos kinologai bendravo su jaunaisiais karatistais

Kinologai Giruliuose susitiko su jaunimu.
VSAT nuotr. / Kinologai Giruliuose susitiko su jaunimu.
Šaltinis: 15min
0
A A

Pakrančių apsaugos rinktinės pareigūnai Giruliuose, netoli Klaipėdos, stovyklaujančius jaunuosius karatistus supažindino su pasieniečių kinologų veikla.

Antradienį pasieniečių kinologų darbo specifiką pristatė Specialiosios paskirties kinologai Sigitas Savickis, Irmantas Ščebeda ir Marius Labutis.

Pasieniečiams teko padirbėti smalsaus jaunimo apsuptyje. VSAT pareigūnai papasakojo, koks atsakingas, įdomus ir tuo pat metu nelengvas yra pasieniečio darbas. Jie stovyklautojams patarė, kokias savybes reikia ugdyti savyje, kad galėtum tapti pasieniečiu kinologu.

Daug dėmesio sulaukė kinologų pasirodymas. Keturkojai pasieniečių pagalbininkai belgų aviganis Ogis ir jaunėlis vokiečių aviganis Braitas uoliai vykdė šeimininkų komandas.

I. Ščebeda demonstravo kasdieninę jauno ir dar tik ruošiamo tarnybai šuns treniruotę. Nors Braitas dar tik 7 mėnesių, tačiau labai imlus ir uolus mokinys. Jis nepriekaištingai vykdė bendro paklusnumo komandas, o Ogis pademonstravo, kaip jis ieško ir tiksliai suranda, kur paslėptos narkotinės medžiagos.

Jauniesiems karatistams kinologai pasakojo ir apie tarnybines šunų veisles: belgų bei vokiečių aviganius ir labradorus, supažindino su tarnybinių šunų gyvenimo sąlygomis, dresiravimo būdais.

Po kinologų pasirodymo bei pasieniečių darbo pristatymo VSAT pareigūnai dar ilgai buvo apsupti jaunimo ir atsakinėjo į įdomius, bet kartais ir keblius klausimus.

Neišvengta ir dažname tokiame renginyje užduodamo klausimo apie tai, koks keturkojų likimas, kai jie negali vykdyti tarnybinių užduočių, pasensta. Patyręs kinologas I.Ščebeda paaiškino, kad dažniausiai jau netinkamą tarnybai, tačiau šeimininkui brangų draugą, į namus pasiima jo dresuotojas ir ilgamečio darbo saugant sieną partneris.

Giruliuose Lietuvos kiokušin karatė federacijos organizuotoje vasaros stovykloje laiką leidžia daugiau kaip šimtas 8–17 metų moksleivių. Pakrančių apsaugos rinktinės pareigūnai, populiarindami pasieniečio profesiją, jau antrus metus vyksta į tokią stovyklą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min