Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pakrikusi psichika – vairuotojams ne kliūtis

Vairuotojas
Photos.com nuotr. / Vairuotojas
Šaltinis: 15min
0
A A

Ar galima sėsti prie vairo turint psichikos ar kitų rimtų sveikatos sutrikimų? Teoriškai draudžiama, tačiau praktiškai įmanoma, nes net įrašytieji į psichiatrijos įskaitą neišsižada vairuotojo pažymėjimų, rašo „Lietuvos žinios“.

Sostinės kelių patruliai už leistino greičio viršijimą šiemet sustabdė moterį, kuri, kaip vėliau paaiškėjo, jau 7 metus įrašyta į psichiatrijos įskaitą. Sustabdyta vairuotoja ėmė nerišliai taukšti nebūtus dalykus ir neadekvačiai elgtis, todėl tvarkos sergėtojai į pagalbą išsikvietė medikus.

Vilniaus kelių patrulių rinktinės vadas Marius Putrimas  teigė, kad jos vairuotojo pažymėjimas galiojo, nes buvo išduotas anksčiau, nei atsirado pirmasis įrašas psichiatrijos įskaitoje. „Pagal galiojančius įstatymus šioje įskaitoje esančiam asmeniui turi būti draudžiama vairuoti transporto priemones, nebent speciali medikų komisija nustato kitaip“, –  teigė M.Putrimas.

Pareigūnai teigia, kad į asmenų, negalinčių atsakyti už savo veiksmus, rankas patekęs automobilis – ne mažiau pavojingas nei ginklas.

Pareigūnai teigia, kad į asmenų, negalinčių atsakyti už savo veiksmus, rankas patekęs automobilis – ne mažiau pavojingas nei ginklas.

Vilniaus Karoliniškių poliklinikos vairuotojų medicininės komisijos sekretorė Rita Šuminienė pripažino, kad šiuo metu yra nemažai būdų, kaip asmeniui, negalinčiam vairuoti dėl sveikatos sutrikimų, vis dėlto galima įgyti teisę sėsti prie vairo.

„Užtenka kreiptis į privačią gydymo įstaigą ir nesunkiai gauti vairuotojo medicininę pažymą. Nors pagal įstatymą kreipiantis į privačią kliniką dėl pažymos būtina turėti psichiatro išrašą iš medicinos įstaigos, kurioje esi prisiregistravęs, tačiau teko girdėti, kad į tokį išrašą dažnai numojama ranka“, – „Lietuvos žinioms“ sakė R.Šuminienė.

R.Šuminienės žodžius patvirtino vienos privačios gydymo įstaigos atstovė. Ji pacientu apsimetusiam žurnalistui pareiškė, kad norint negaišti laiko ir skubiai gauti medicininę pažymą pakanka turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Tiesa, paskambinus į dar dvi atsitiktinai pasirinktas privačias klinikas buvo kategoriškai pareikšta, kad norint gauti medicininę vairuotojo pažymą būtina turėti ir psichiatro išrašą, ir sveikatos istoriją.

Formalus vairuotojo sveikatos tikrinimas pasitaiko ne tik privačiuose gydymo kabinetuose. Vilnietis U.P. (pavardė redakcijai žinoma – aut.) prisipažino nustebęs, kai norėdamas gauti medicininę pažymą užsuko į vienos valdiškos poliklinikos psichiatro kabinetą.

„Gydytojas net nepakėlė į mane akių, kažką pasirašė pažymoje ir palinkėjo geros dienos. Viskas truko gal pusę minutės. Išeidamas dar pamaniau, kokia neįprastai paprasta apžiūra“, – žurnalistams pasakojo vilnietis.

Buvęs lenktynininkas, šiuo metu automobilių konstruktorius Rimas Brundza „Lietuvos žinioms“ teigė, kad kai kurių vairuotojų veiksmai gatvėje jam kelia rimtų dvejonių. Jo nuomone, šiandien galiojanti medicininės patikros tvarka suteikia galimybių sėsti prie vairo net ir tiems žmonėms, kurių sveikatos būklė kelia rimtą pavojų.

Psichiatras Mindaugas Šablevičius paneigė nuomonę, kad Lietuvoje nemažai vairuotojų gali turėti rimtų psichikos sutrikimų. „Iš patirties galiu pasakyti, kad tokių vairuotojų nėra daug. Kur kas daugiau žmonių sėda prie vairo kamuojami psichologinių problemų“, – pasakojo M.Šablevičius. Psichiatro teigimu, įvertinti vairuotojo psichikos būklę akimirksniu beveik neįmanoma, nebent sutrikimai – akivaizdūs.

Temos Lietus
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min