TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Pakruojyje nugriuvo namas, laikytas kultūros vertybe

Pakruojyje sugriuvęs namas
Šiaulių apskrities TV nuotr. / Pakruojyje sugriuvęs namas.
Šaltinis: 15min
0
A A

Pakruojo centre antradienio vakarą nugriuvo namas.

Pakruojo mero pavaduotojas ir saugaus eismo komisijos pirmininkas Romas Medzveckas sako, šį kultūros vertybe laikomą namą jis jau senokai rekomendavo nugriauti, nes jis dar prieš vienuolika metų paskelbtas avariniu ir kasmet jo būklė tik blogėjo. Tačiau palietus šią temą, kas kartą susipykdavo su paveldosaugininkais, jie nė girdėti nenorėjo apie griovimą ir aiškino, kad namą privalu gerai suremontuoti. Tačiau diktuodami sąlygas, nepasiūlė nė cento brangiam remontui –  nepriklauso. 

Pakruojo vicemeras sako, kad kai namas nugriuvo ir nieko neužmušė, savivaldybė lengviau atsikvėpė.

Pakruojo rajono valdžia sako, kad  kultūros vertybių apsauga vis dažniau  prasilenkia  su sveika logika.  Kaip pavyzdį vicemeras pateikia rekonstruotą dvarvietę.

Paveldosaugininkai liepė palikti akmeninio tvarto sienų liekanas. Mat jos – kultūros vertybė.

Savivaldybės politikas sako, kad sienų liekanos  nugrius, nes jau dabar siūbuoja ir vos laikosi keli atitrūkę akmenys.

,,Kad tik žmogaus neužmuštų per kokį renginį“, – nuogąstauja vicemeras ir čia pat svarsto, kad kai aplink išlikę sveiki akmeniniai pastatai, į kuriuos žiūrint galima susidaryti akmeninės architektūros vaizdą, palikti grėsmingas trupančias sienas, kaip paveldo liekanas – labai neprotinga. Juo labiau kad jos siūbuoja ir būtinai nugrius, kaip ir namas centre.

Tačiau Kultūros vertybių apsaugos departamentas buvo negailestingas – sienas liepė palikti. Kas bus kaltas, kai jos užgrius renginio dalyvius...?

Kultūros vertybėmis pavadintus pastatus įsigiję asmenys skundžiasi, kad išsaugojimo tvarka labai  pasenusi. Pikta ir dėl to, kad valstybė įpareigoja brangiai remontuoti kultūros vertybėmis pavadintus statinius, tačiau pati neprisideda nė centu, net dokumentų tvarkymo  nepalengvina ir neatpigina, o priešingai.

Tokia pasenusi tvarka jau skaudžiai smogė provincijos paveldui – privatūs asmenys  nebenori investuoti į dvariukų ir kitų senų pastatų remontą, mat tai pasakiškai brangu ir užkraunama neadekvati atsakomybė. Todėl vertybėmis pavadinti pastatai ne tik neišsaugomi, bet tampa bešeimininkiai ir griūva.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Namas Pakruojis

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min