Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

LTV žurnalistė neįleista į Baltarusiją

Baltarusijoje nesiliauja protestai
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Baltarusija
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Nuo šiol apie tai, kas išties vyksta Baltarusijoje, sužinoti bus sunkiau. Trečiadienį LTV „Panoramos“ žurnalistė Rūta Lankininkaitė, vienintelė šalies žurnalistė, turinti Baltarusijoje veikiančią akreditaciją, neįleista į kaimyninę šalį. Į komandiruotę vykusiai žiniasklaidos atstovei pasieniečiai pranešė, kad ji Baltarusijoje paskelbta nepageidaujamu asmeniu ir kad panaikinta jos tarnybinė viza.

„Demokratijos toje šalyje visiškai nebeliko, – 15min.lt sakė R.Lankininkaitė. – Prie Lietuvos ir Baltarusijos sienos pareigūnai pareiškė, kad operatorius Jonas Griškonis gali vykti į Baltarusiją, tuo tarpu aš – ne. Man taip pat pranešta, kad panaikinta mano tarnybinė viza, tačiau tokio sprendimo priežastys nenurodytos.“

Savo ruožtu Baltarusijos užsienio reikalų ministerija pranešė, kad Lietuvos žurnalistės metinė akreditacija nepanaikinta. „Tuomet kyla klausimas, kuo remiantis panaikinta mano tarnybinė viza?“ – stebėjosi R.Lankininkaitė.

Reportažus iš Baltarusijos kartu su operatoriumi ji rengė bemaž šešerius metus ir teigia, kad per šį laikotarpį visada buvo „įvairių kabliukų“, kaip antai draudimų filmuoti mitinguose, kameros apdaužymų, stumdymų ir pan. „Šioje šalyje dirbome labai aktyviai. Norėjome atspindėti realią situaciją, parodyti, kas iš tiesų vyksta Baltarusijoje ir kaip iš tiesų čia gyvena paprasti žmonės, – kalbėjo R.Lankininkaitė. – Deja, bet nuo šiol to daryti negalėsime.“

Lietuvos užsienio reikalų ministerija (URM) išsikvietė Baltarusijos ambasadorių.

Į Lietuvos Užsienio reikalų ministeriją atvykęs pasiaiškinti Baltarusijos ambasadorius Vilniuje Vladimiras Dražinas į jį pasitikusios LTV žurnalistės R.Lankininkaitės klausimą, kodėl jai atimta Baltarusijos viza atšovė: „Atsakymus jūs jau radote patys“.
 

Komentarai
Parašykite atsiliepimą apie 15min