Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Palaitis: konservatoriai išsisukinėja, kad merų nereikėtų rinkti tiesiogiai

Raimundas Palaitis – vidaus reikalų ministras
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Raimundas Palaitis – vidaus reikalų ministras
Šaltinis: 15min
0
A A

Konservatorių siūlymas pirmiausiai apibrėžti tiesiogiai renkamo mero galias ir tik susitarus dėl jo įgaliojimų dydžio imtis teisinių veiksmų, kad merai būtų renkami tiesiogiai, yra priežasčių ieškojimas, kaip išvengti tokių rinkimų įteisinimo, įsitikinęs vidaus reikalų ministras, liberalcentristas Raimundas Palaitis.

„Šios diskusijos, kai siūloma pirmiausiai apsispręsti dėl to, koks tas meras bus, o paskui keisti Konstituciją, yra tiesiog pretekstas nenorint įteisinti tiesioginių mero rinkimų. Lygiai tos pačios diskusijos buvo praėjusios kadencijos Seime ir būtent todėl Konstitucijos keitimas buvo neužbaigtas“, - antradienį įvykusios konferencijos metu sakė Vidaus reikalų ministerijos (VRM) vadovas.

15min.lt primena, kad pastaruoju metu itin suaktyvėjo diskusijos dėl tiesioginių mero rinkimų. Diskusijų dalyviai pasidalino į dvi stovyklas ne tik nesutardami ar tokie rinkimai yra apskritai reikalingi, bet ir ginčydamiesi, kokio dydžio galias reikėtų suteikti tiesiogiai išrinktam merui. Tiesioginių mero rinkimų idėja, liberalių valdančiosios koalicijos partnerių iniciatyva, įrašyta į Vyriausybės programą. Šių rinkimų idėją ypač palaiko šalies vadovė Dalia Grybauskaitė, praėjusią savaitę paraginusi, kad merai tiesiogiai būtų renkami jau 2011 m.

Meras – atstovaujamoji valdžia

Liberalų ir centro sąjungai priklausantis R.Palaitis teigė pritariąs nuomonei, kad tiesiogiai išrinktam merui turėtų būti suteikti atstovaujamosios valdžios įgaliojimai. Pasak ministro, suteikus merui vykdomosios valdžios galias „keltų pavojų“, nes merui būtų suteikta per daug galių. „Tuo tarpu esant atstovaujamosios valdžios atstovu taip pat galima padaryti pakankamai daug. Meras turi būti politikas. Tuo tarpu būdamas vykdomosios valdžios atstovu, meras neturės nei gebėjimų, nei laiko bendrauti su savo rinkėjais. Todėl manau, kad tai turi būti politikas“, - savo argumentus dėstė R.Palaitis.

Politiko įsitikinimu, tiesioginiai mero rinkimai pirmiausiai reikalingi todė, kad „pagal Konstitucinio Teismo išaiškinimą, mes privalome suteikti teisę savivaldybių rinkimuose dalyvauti ir nepartiniams asmenims“.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min