Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Palaitis: siūlome naikinti valstybės tarnybos rezervą

Raimundas Palaitis – vidaus reikalų ministras
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Raimundas Palaitis – vidaus reikalų ministras
Šaltinis: 15min
0
A A

Vidaus reikalų ministerija siūlo panaikinti išskirtines teises, kai dėl pareigybių naikinimo atleisti valstybės tarnautojai turi galimybę be konkurso būti priimami į laisvas tos pačios ar žemesnės kategorijos valstybės tarnautojo pareigas.

„Mes siūlome panaikinti vadinamąjį valstybės tarnautojų rezervą. Tai reiškia, kad visi pretendentai į vieną ar kitą pareigybę konkurse turėtų vienodas sąlygas ir galimybes. Manau, tai gerokai praskaidrintų valstybės institucijose vykstančius konkursus“, – siūlomą Valstybės tarnybos įstatymo pataisą komentavo vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis.

Pasak ministro, dabar galiojančios įdarbinimo lengvatos įgyvendinimas valstybės ir savivaldybių institucijoms kelia daug praktinių problemų, atlikti efektyvią pretendentų atranką ir į laisvas pareigas priimti geriausią kandidatą būna labai sunku, o kartais ir neįmanoma.

Šiuo metu yra nustatyta, kad buvusiam karjeros valstybės tarnautojui, atleistam iš pareigų dėl pareigybės panaikinimo, 6 mėnesius nuo atleidimo dienos siūlomos tos pačios ar žemesnės kategorijos karjeros valstybės tarnautojo pareigos. Asmuo privalo būti priimtas į pareigas, jeigu jis atitinka bendruosius ir pareigybės aprašyme nustatytus specialiuosius reikalavimus.

Tokia pati garantija taikoma įstaigų vadovams, išskyrus politinio (asmeninio) pasitikėjimo ar priimtus į tarnybą įstatymo nustatytai kadencijai.

Vidaus reikalų ministerijos siūloma nauja tvarka įsigalios, jei Valstybės tarnybos įstatymo pataisoms pritars Vyriausybė ir jas patvirtins Seimas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min