Dabar populiaru
Publikuota: 2020 kovo 25d. 15:09

Palanga dirbo iki išnaktų: oro uoste nusileidę keleiviai karantinuoti poilsio namuose ir kempinge

„Vyturio“ reabilitacijos centro pastatas
vyturyshotel.lt nuotr. / „Vyturio“ reabilitacijos centro pastatas

Iki išnaktų antradienį dirbusi Palangos valdžia antradienio vakarą braukė prakaitą ir skaičiavo šimtus skambučių, kurių prireikė siekiant izoliuoti į kurorto oro uostą atskridusius keleivius. Sveikatos ministro Aurelijaus Verygos sprendimas buvo tikras iššūkis, mat viešbučiai ne sezono metu nedirba. Visgi, sprendimai rasti. Palangiškiai apgyvendinti „Palangos kempinge“, pagelbėti priimant karantinui asmenis sutiko poilsio namai „Vyturys“.

„Visa komanda dar esame savivaldybėje. 25 žmonės nuvežti į poilsio namus „Vyturys“. Dabar jiems bus patiektas maistas. Ten bus tik vieną parą, ryt juos pasiims kitos savivaldybės. Kiti 20 žmonių tame tarpe ir palangiškiai nuvežti į 4 žvaigždučių naują modernų kempingą į atskirus namelius, naujus mūrinius namelius su atskirom virtuvėlėmis. Jiems taip pat bus patiektas maistas. Ryt dalis išvažiuos po savo savivaldybes, liks tik palangiškiai, kuriais mes pasirūpinsime 14 dienų, – antradienio vėlų vakarą socialiniame tinkle rašė Palangos meras Šarūnas Vaitkus. – Po vieną žmogų nuvežti atskirai neįmanoma. Autobusas kaip ir lėktuvas buvo bendras. Važiavo du autobusai po 20 žmonių. Atstumas po vos keli kilometrai. Apie 50 žmonių jau išvažiavo į savo miestų savivaldybes. RAMIOS NAKTIES!“

Kaip skelbė meras, pirmadienio vėlų vakarą Ekstremalių situacijų operacijų centro priimtas sprendimas, įpareigojantis savivaldybes, kurių teritorijose yra tarptautiniai sienos kirtimo punktai, pasirūpinti ne tik savo gyventojais, bet ir visą parą užtikrinti asmenų, grįžusių iš užsienio (nepriklausomai nuo jų gyvenamosios vietos), pervežimą į Savivaldybės administracijos numatytas patalpas bei organizuoti jų tolesnį pervežimą į gyvenamosios vietos Savivaldybes, nebuvo atšauktas. Palangos miesto savivaldybės administracijai teko skubos tvarka, per keletą valandų, išspręsti rebusą, kur apnakvindinti, o kartu ir užtikrinti maitinimą, apsaugą ir viešąją tvarką šiose patalpose, lėktuvu į Palangos oro uostą atvykstančius žmones.

Savivaldybė dar praėjusią savaitę numatė saviizoliacijos vietas Palangos miesto gyventojams, tačiau naujas priimtas sprendimas pastatė į keblią padėtį, mat nebuvo pasirengta rūpintis į Lietuvą grįžtančiais visų savivaldybių gyventojais.

„Nuoširdžiai dėkoju poilsio namų „Vyturys“ bei Palangos kempingo vadovams, kurie itin greitai atsiliepė į Palangos miesto savivaldybės prašymą saviizoliacijai apgyvendinti asmenis, grįžusius iš užsienio valstybių“, – dėkojo meras, neslėpdamas, jog sunku, kai pamatai, kaip elgiasi žmonės iš kurių nesitikėjo gauti tokių atsakymų, kai reikalinga pagalba.

„Pagalba ne man, o žmonėms grįžtantiems namo. Kai kas nekelia ragelio, kai kas pasako, kad kalbėti negali. Bet yra fantastinių žmonių, kurie šiandien stovėjo fronto linijoje, neišsigando ir situaciją suvaldė vos per kelias valandas. Yra žmonių prieš kuriuos lenkiu galvą, kurie pasiūlė apgyvendinti žmones, nupirko patalynę, pasamdė žmones, kurie vos per kelias valandas išvalė neveikiantį viešbutį, nupirko priemones, parūpino maistą ir dar padovanojo 300 FFP2 respiratorių savivaldybei, kuriuos išdalinsime medikams, vairuotojams ir kitiems. Dėkoju policijos ir pasienio pareigūnams, kurie dirbo nuo ankstyvo ryto ir dirbs visą naktį. Dėkoju mūsų savivaldybės komandai ir direktorei. Žiniasklaidai“, – skelbė meras.

Sugrįžo mažiau nei laukta

Antradienio vakarą Palangoje laukta 165 keleivių iš Londono. Tiek jų buvo užsiregistravę skrydžiui, tačiau galiausiai kurorte nusileido 95 asmenys. Kai kuriais iš jų iškart pasirūpino savivaldybės, kur jie gyvena. Iki Latvijos sienos policija lydėjo 20 šios šalies piliečių, nusileidusių Palangos oro uoste.

Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas neslėpė, jog iššūkiu tapo žinia, kai Palangoje vietoj lauktų kelių klaipėdiečių esama 32.

„Šįvakar į Palangos oro uostą grįžo lėktuvas iš Londono su 32 klaipėdiečiais. Klaipėdos savivaldybės autobusas nuvežė juos į karantino vietą, viešbučius Ibis ir Taknoma. Darome viską, kad sumažinti jų rūpesčius ir paniką. Labai prašau visų grįžtančių būti supratingais ir kantriais. Mums visiems dabar nelengva. Turime vykdyti vyriausybės nurodymus, kad ir kaip jums tai keltų nepasitenkinimą. Susitelkime, suremkime pečius ir visi kartu įveiksime bendrą priešą – Covid-19“, – rašė Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Kitų savivaldybių gyventojai trečiadienį turėtų būti pervežti į jiems skirtas karantinavimo vietas. Taip pat ir Palanga bei Klaipėda ir rajonas savo krašto gyventojus trečiadienį parsiveš iš sostinės bei Kauno.

Pasiūlė poilsio namus

Neatlygintinai pagelbėti savivaldybei sprendžiant neeilinę situaciją nusprendė buvusio reabilitacijos centro „Vyturys“ naujieji savininkai – patys nupirko patalynę, dezinfekavo patalpas, parūpino apsaugos priemones personalui.

Maistą grįžusiems parūpino Palangos savivaldybė. Parvykusiesiems prie kambario durų planuota palikti maišelius su maisto daviniu parai.

Kaip 15min sakė „Vyturio“ poilsio namus administruojančios bendrovės atstovė Eglė Gorelienė, nuspręsta šios situacijos metu patalpas perduoti operuoti pačiai savivaldybei, nes įmonė dirba tik sezono metu, tad fiziškai nesama galimybių imtis darbo, rūpintis gyventojais.

vyturyshotel.lt nuotr./Viešbutis ir reabilitacijos centras „Vyturys“ Palangoje
vyturyshotel.lt nuotr./Viešbutis ir reabilitacijos centras „Vyturys“ Palangoje

„Mūsų misija buvo paruošti kambarius, supirkti, visą svečių priėmimą kuravo patys. Kiek žinau, pavyko sklandžiai. Iš viso yra 145 kambariai, tiesą pasakius, nebesuskaičiavom, kiek jų paruošta, nes pusdienį teturėjom. Pasitelkėm žmonių pajėgas, ką radom, iš aplinkinių viešbučių neprisišaukėm pagalbos. Skubom viską supirkom, paklojom, sunešėm, išėjo kaip išėjo, ne penkių žvaigždučių, bet tvarkinga, švaru. „Vyturys“ yra poilsio namai, planuojame veiklą tęsti, kai baigsis karantinas“, – sakė E.Gorelienė.

Tiek kempinge, tiek prie poilsio namų Palangos valdžia prašė budėti policijos pareigūnų.

Komentarai: 2

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min