Dabar populiaru
Publikuota: 2011 rugsėjo 14d. 10:16

Palanga gaivins įvažiavimo mokestį

Vasarą Palangoje gali tekti ir už įvažiavimą į kurortą.
15min.lt nuotr. / Vasarą Palangoje gali tekti mokėti ir už įvažiavimą į kurortą.

Nuo rugsėjo Palangos gatvėse automobilius vėl galima statyti nemokamai. Dvejus metus nuolat galiojusi rinkliava panaikinta, dabar poilsiautojai už šią paslaugą turės mokėti tik vasaros metu. Bet kitą vasarą jau gali tekti mokėti ir už įvažiavimą į kurortą.

Sprendimą nuo rudens nebeapmokestinti automobilių stovėjimo miesto politikai priėmė atsižvelgdami į palangiškių interesus.

Skriauda palangiškiams

Anot Palangos savivaldybės administracijos direktorės Akvilės Kilijonienės, gyventojams, kurie kurorte gyvena ne tik sezono metu, mokėti už automobilio stovėjimą yra per didelė našta.

„Mažiau žiūrėjome į poilsiautojų poreikius, o labiau į gyventojų. Tačiau pradėjome kalbėti apie įvažiavimo apmokestinimą, nes kompleksiškai bandome spręsti automobilių srauto problemą. Vien stovėjimo apmokestinimas problemų neišsprendžia“, – sakė A.Kilijonienė.

Diskusijos dėl galimybės grąžinti įvažiavimo į kurortą mokestį turėtų užvirti dar šį rudenį. Direktorės teigimu, reikia kuo anksčiau viską aptarti ir pradėti procedūras, kad būtų spėta pasiruošti vasarai. Apie naują mokestį su aukščiausiais vadovais kalbėta jau praėjusią savaitę. „Mokestis yra buvęs, todėl nereiktų visko iš naujo kurti. Norime išvengti automobilių grūsčių. Palanga turi būti dviratininkų, pėsčiųjų miestas“, – kalbėjo administracijos direktorė.

Apmokestinti įvažiavimą ketinta prieš dvejus metus, tuomet taryba buvo patvirtinusi 10 Lt mokestį, tačiau dėl sunkmečio sprendimą atšaukė.

Nepritaria sprendimui

Palangos rinkliavų centro direktorius Gintaras Žukevičius mano, kad automobilių stovėjimo mokestis turėjo ir toliau likti ištisus metus. „Biudžete ir taip trūksta lėšų, tad nors nedidele dalimi jis būtų papildytas. Šaltuoju metų laiku surinkdavome apie 100 tūkst. litų, tačiau tuomet buvo mažiau pinigų surinkimo automatų nei dabar. Be to, žmonės jau buvo pripratę prie mokesčio, o žiemą valanda kainuodavo litą. Galbūt reikėjo tiesiog sumažinti apmokamų vietų skaičių, priimti kompromisą dėl tam tikro laiko, dienų apmokestinimo ar keisti tarifą“, – sakė G.Žukevičius.

Jo nuomone, nemokamas automobilių stovėjimas sukels netvarką. Palangos rinkliavų centro darbuotojai prižiūrėdavo stovėjimo vietas, rūpindavosi, kad jos būtų išvalytos, lengvai privažiuojamos žiemą. „Šią žiemą neturėsime motyvų rūpintis. Du kontrolieriai atleidžiami, dirbs tik sezono metu“, – teigė direktorius.

Pasak Palangos savivaldybės mero patarėjos Jurgitos Vanagės, vasarą problemos dėl automobilių stovėjimo yra itin aštrios, o žiemą poilsiautojų gerokai mažiau, tad kol kas politikai prie šio klausimo grįžti neketina.

Temos: 2 Palanga Rinkliava
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min