TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Palanga ketina užtvenkti alkoholio upes

Lauko kavines norima atleisti nuo mokesčių.
Aurelijos Kripaitės nuotr. / Palanga nori apriboti alkoholio prekybą kavinėse.
Šaltinis: 15min
0
A A

Rudenį Palangos politikai bei verslininkai svarstys galimybę naktį uždrausti prekiauti alkoholiu kurorto kavinėse ir baruose. Pasak miesto mero Š.Vaitkaus, toks žingsnis būtinas, norint užtikrinti, kad Palanga ir tamsiuoju paros metu būtų saugus kurortas.

Š.Vaitkaus teigimu, nesaikingas alkoholio vartojimas naktimis – didžiulė problema, o išspręsti ją galima apribojus naktinių alkoholio prekybos židinių, pasivadinusių bistro, veiklą J. Basanavičiaus gatvėje.

„Norėdamas savo akimis pamatyti situaciją, kartu su „Lietuvos ryto“ žurnalistu, Seimo nariu P.Žeimiu ir policijos pareigūnais penktadienį nuo 22 val. iki 5 val. važinėjau po miestą. Kaip meras galiu pasakyti, kad J.Basanavičiaus gatvėje po 3 val. nakties smarkiai apgirtęs jaunimas pasidaro nevaldomas. Dar pamačiau, kad vadinamuosiuose bistro net nepilnamečiai nusiperka alkoholio. Manau, kad taip toliau tęstis nebegali – mūsų kurortas turi būti aukštesnio lygio“, – sakė Š. Vaitkus.

Miesto meras pabrėžė, jog vasarą sprendimai dėl prekybos alkoholiu ribojimo nebus priimami. „Nes sezonas jau įsibėgėjęs. Rugsėjį sėsime prie derybų stalo su verslininkais, įvertinsime vasaros statistiką – kiek ir kuriose vietose buvo incidentų, kur neapsieita be policijos įsikišimo. Išanalizavę situaciją teiksime miesto tarybos sprendimo projektą“, – kalbėjo meras.

Š.Vaitkus atkreipė dėmesį, kad 2 val. nakties daugelyje J.Basanavičiaus gatvėje įsikūrusių kavinių klientų nebelieka – jaunimo gausu tik parduotuvėse, kur prekiaujama alkoholiu, ir naktiniuose klubuose. Todėl, Š.Vaitkaus manymu, būtų tikslinga apriboti prekybą alkoholiu kavinėse nuo 2 val. iki 6 val. „Tai nereiškia, kad verslininkai nebegalės vykdyti veiklos naktį, bet jie paprasčiausiai negalės tuo laiku prekiauti alkoholiu. Manau, tuomet dingtų minėtos  parduotuvės ir situacija pagerėtų“, – sakė meras.

Pasak Š. Vaitkaus, pasivažinėjimo po naktinę Palangą metu Seimo narys P.Žeimys įsitikino, kad reikia keisti įstatyminę bazę bei užkirsti galimybę oficialiai pasivadinus kavine užsiimti alkoholio prekyba naktį. „Keista, kad Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba išduoda licencijas bare prekiauti alkoholiu, nors jau plika akimi matyti, kad ten baro nėra. Užėjus į tokį neva barą Seimo narys paprašė sumuštinio, jam buvo pasakyta, jog yra tik svaigalai. Yra didžiulė spraga įstatymuose, ir tai reikia keisti“, – mano Š.Vaitkus.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min