Dabar populiaru
Publikuota: 2011 rugsėjo 17d. 16:32

Palanga rudenį pasitinka prie šimtų stalų

J.Basanavičiaus gatvėje galima apžiūrėti keletą amerikietiškų automobilių.
J.Andriejauskaitės nuotr. / J.Basanavičiaus gatvėje galima apžiūrėti keletą amerikietiškų automobilių.

Kviesdama ragauti šašlykų ar kepto paršelio, alaus ar arbatos prie šimtų Basanavičiaus gatvėje nusidriekusių stalų Palanga atsisveikina su vasaros sezonu.

Saulėtą šeštadienį į Palangą atvyko nemažai svečių. Tiesa, vieni džiaugėsi puikiu oru ir ne itin gausia šventės programa, kiti tarpusavyje diskutavo, jog anokia čia šventė, juk alaus, šašlykų, įvairių prekeivių ir muzikos Palangoje aptiksi ir įprastą vasaros dieną. Šventę labiausiai simbolizuoja didžiulis, 3,68 metrų aukščio stalas, jis šventės akcentu yra kasmet jau ketverius gyvavimo metus.

Pasak šventės organizatoriaus, Palangos kultūros centro direktoriaus Nerijaus Stasiulio, yra švenčių, kurioms nieko naujo jau neprigalvosi.

„Tradicija gimsta ne iš karto, stintų šventė išsirutuliavo per aštuonerius metus. Šią šventę organizuoja visa Palanga, mes tiesiog susisteminame. Principas yra simboliškas aktyvaus sezono pabaigimas ir rudens pradžia. Į šią šventę kviečiami visi palangiškiai, įvairių švietimo, kultūros įstaigų, viešbučių atstovai. Vienais metais visi susirinko prie ilgo bendro stalo, kitais prie tūkstančio stalų, nes minėjome Lietuvos tūkstantmetį. Šiemet visi prie savo stalų turi programą, pristatymą, Svečias ateina ir turi būti pavaišintas, gauti informaciją ir geros nuotaikos“, – kalbėjo N.Stasiulis. Pasak jo, šiemet šventė išskirtinė, nes joje svečiuojasi ir savo stalą pristato Palangos kurorto miestas partneris iš Vokietijos Bergeno miesto. Delegaciją atlydėjo pati miesto merė Andrea Kioster.

Pasak Palangos mero Šarūno Vaitkaus, vos prieš pusę metų pasirašyta draugystės sutartis jau duoda vaisių. 

J.Andriejauskaitės nuotr./Didžiausias šventei suręstas stalas.
Didžiausias šventei suręstas stalas.

„Praėjusią savaitę buvome Bergene, jų miesto širdyje, bokšte keturis metus kabės Ado Sendrausko paroda apie Palangą. Bokštą aplanko 20 tūkst. vokiečių per metus, tai didžiulė reklama Palangai. Taip pat ir kelte Klaipėda-Zasnitcas atidaryta Bergeno ir Palangos paroda, ji kabės tris metus“, – pasakojo meras. Bergenas, pats turintis Europos kurorto statusą,  ketinai ir Palangai padėti gauti šį reikšmingą įvertinimą. Tuomet lengviau siekti Europos sąjungos fondų paramos, taip pat tai didžiulė reklama miestui.

Prie stalų įvairių įmonių atstovai šiemet kvietė įvairiai – kas muzikavo, kas siūlė gardumynų ar rudens derliaus patiekalų, kiti tiesiog lankstinuką su informacija.

J.Basanavičiaus gatvėje tradiciškai galima buvo paskanauti įvairiausių patiekalų – keptų dešrelių ar paršelio, paragauti žuvienės ar rūkytos žuvies.

Švente „Palangos stalas“ kurorte atidaromas kultūrinis rudens sezonas, taip pat minima Pasaulinė turizmo diena.

Temos: 2 Stalas Palanga
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min