Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Palangiškiai mokėjo už vagiamą elektrą

Vasaros sezono pradžia Palangoje
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Palanga
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Kelių Palangos daugiabučių gyventojai kreipėsi į šalies Generalinę prokuratūrą prašydami bendrovei „Palangos šiluma“ pateikti kaltinimus už neteisėtai vartojamą elektros energiją.

Ne viename susirinkime palangiškiai kėlė klausimą dėl padidėjusių mokesčių už bendrųjų patalpų apšvietimą. Prieš daugiau nei mėnesį Palangos tarybos nariai Šarūnas Vaitkus ir Dainius Želvys su antstole Reda Vizgaudiene ir VST atstovu  patikrino Žvejų g. 42-ojo  bei Taikos g. 16-ojo daugiabučių namų šilumos punktus, kuriuos valdo bendrovės „Litesko“ filialas „Palangos šiluma“.

Per patikrinimą nustatyta, kad be gyventojų sutikimo šilumos tiekėja jai priklausančius cirkuliacinius siurblius prijungė prie namų bendrųjų elektros tinklų. Tokiu būdu už elektros energiją moka daugiabučių gyventojai. Nustatyta, kad Žvejų g. 42-ajame name yra prijungti 210 ir 60 vatų siurbliai. Iš viso 270 vatų. Per daugiau nei penkerius metus bendrovė „Litesko“ sunaudojo elektros energijos už kone 4 tūkst. litų. Gyventojai taip pat nurodė, kad  daliai šio namo butų šilumos tiekimas necentralizuotas, tačiau ir šių būstų savininkai moka už galimai neteisėtai pasisavintą elektrą.

Taikos g. 16-ajame daugiabutyje bendrovė „Litesko“ yra prijungusi 460 ir 60 vatų siurblius, o tai sudaro 520 vatų. Šiame name per dvejus metus galimai sunaudota elektros energijos už daugiau kaip 1,6 tūkst. litų.

Privalo apmokėti šilumos tiekėjas

Be gyventojų sutikimo šilumos tiekėja cirkuliacinius siurblius prijungė prie bendrųjų elektros tinklų. Tokiu būdu už elektros energiją sumoka gyventojai.
Šiuose namuose gyvenantys miestelėnai prokuratūrai pateiktame kreipimesi  nurodė  Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos raštą dėl elektros energijos vartojimo šilumos punktuose. Ministerija buvo paaiškinusi, kad jei šilumos punktas ar kita įranga nepriklauso namo patalpų savininkams bendrosios nuosavybės teise, jie neprivalo apmokėti išlaidų, susijusių su jų naudojimu, eksploatavimu ir priežiūra. Konstatuota, kad už elektros energiją, suvartotą naudojant minėtą įrangą, turi apmokėti savininkas.

Kurorto gyventojų pranešime taip pat sakoma, kad bendrovės „Litesko“ galimai padaryta nusikalstama veika turi visuomeninę reikšmę, nes minėtai bendrovei nuosavybės teise priklauso per du šimtai daugiabučiuose esančių šilumos punktų, kuriose situacija gali būti analogiška.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min