TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Palangoje atgaivą nuo karščio rado minios poilsiautojų, bet maudytis šiltoje žydinčioje jūroje mažai kas drįsta

Palanga
L. Sėlenienės nuotr. / Palangoje jau pilna poilsiautojų.
Šaltinis: 15min
0
A A

Palangos paplūdimius nugulė tūkstančiai poilsiautojų. Gelbėtis nuo svilinančio karščio prie jūros žmonės iš atokesnių Lietuvos vietų patraukė dar penktadienį po darbų. O šeštadienį paplūdimiuose jau sunku rasti vietą, kur prigulti.

Nuo maudynių atbaido žydintis vanduo

Kad saulės vonių ir jūros gaivos išsiilgusi minia galėtų ramiai ilsėtis, gelbėtojams teko nelaukiant kalendorinės vasaros pradėti darbus.

Poilsiaujate pajūryje? Nuotraukas ir filmuotą medžiagą siųskite ikrauk@15min.lt.

Vanduo Baltijos jūroje ties kurortu  įšilęs iki 18  laipsnių. Tačiau norinčiųjų atsigaivinti jūroje nėra labai daug.

Pirmoji Palangos gelbėtojų komanda budėti paplūdimyje pradėjo jau prieš savaitę. Dalis Klaipėdos ir Neringos gelbėtojų – penktadienį.  

Pasak Palangos gelbėtojų vadovo Jono Pirožniko, vanduo Baltijos jūroje ties kurortu įšilęs iki 18 laipsnių. Tačiau norinčiųjų atsigaivinti jūroje nėra labai daug.

„Masiškai žmonės į vandenį dar nepuola.  Matyt, žydintis vanduo atbaido, tad dėl skendimų kol kas esam ramūs. Tačiau baugu dėl neįvertinančiųjų saulės kaitros. Tuoj prasidės nudegimai, perkaitimai, saulės smūgiai. Vakarop tikriausiai ne vienas perkaitęs saulėje prašys gelbėtojų pagalbos“, – svarstė J.Pirožnikas.

Vaikai perkaista saulėje

VŠĮ „Klaipėdos medicinos pagalbos stotis“ dispečerė Vilija Pakalniškienė pasakojo, kad penktadienį dar nebuvo besikreipiančiųjų dėl perkaitimo ar saulės smūgio. Tačiau šeštadienį tokie pagalbos prašymai registruojami iš pat ryto.

Septintą valandą atvažiavau į paplūdimį, žiūriu, šlitiniuoja tokie pusgirčiai, kabinėjasi. Iškviečiau policiją, tai pažėrė jiems baudų už girtavimą viešoje vietoje – pasakojo J.Pirožnikas. 

„Kretingoje, matyt, nuo karščio paauglys pasijuto blogai. Tėvai skambino ir dėl penkiamečio savijautos Įtariama, kad per ilgai vaikas pabuvo saulėje.

Pavakary tokių pranešimų sulauksim daug. Baisiausia, kad vaikus tėvai perkaitina. Nusiveda prie jūros ryte ir parsiveda vakare.

Kasmet kartojame, kad pirmas apsilankymas prie jūros neturėtų trukti ilgiau nei dvi valandas. Ir galvos apdangalų nevalia pamišti“, – įspėjo skubios pagalbos specialistė.

Jaunimėlis nakvojo po atviru dangumi

Labai daug jaunimėlio šiąnakt pasirinko nakvynę po atviru dangumi. Kad nereikėtų išlaidauti, jie visą naktį leido Palangos  paplūdimiuose ar snaudė automobiliuose.

„7 val. Atvažiavau į paplūdimį, žiūriu, šlitiniuoja tokie pusgirčiai, kabinėjasi. Iškviečiau policiją, tai pažėrė jiems baudų už girtavimą viešoje vietoje“, – pasakojo J.Pirožnikas.

Na, o legalios nakvynės atvykėliai pradės dairytis šeštadienį popiet. Kaip sakė organizacijos „Svetingas šeimininkas“ vadovė Irena Švanienė, penktadienį dar buvo gausu laisvų vietų.

„Didysis poilsiautojų srautas bus šiandien. Nakvynei jie dažniausiai renkasi dviviečius kambarius, už kuriuos moka 80–100 litų. Aišku, pas „Palangos močiutes“ pernakvoti galima ir  už pusšimtį. Tačiau patogių sąlygų ten tikėtis neverta“, – pasakojo I.Švanienė.

Klaipėdos ir Neringos paplūdimiuose poilsiautojų šį savaitgalį taip pat netrūksta. Gausiausi jų būriai susispietę prie centrinių gelbėjimo postų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min