TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Palangoje Neptūnas žarstė gintarus (nuotraukos)

Neptūnas pajūryje  žarsto gintarus.
J.Andriejauskaitės nuotr. / Neptūno pajūryje žarstomus gintarus poilsiautojai bandė pagauti.
Šaltinis: 15min
0
A A

Palangoje šeštadienį vyko tradicinė gintaro šventė. Neptūnas poilsiautojams J.Basanavičiaus gatvėje, ant tilto ir pajūryje žarstė gintarus, o dalyviai galėjo susirungti kuris daugiau surinks.

Gintaro šventė kurorte prasidėjo vidurdienį, J.Basanavičiaus gatvėje pasirodžius Neptūnui. Jis keliavo arkliu pakinkyta karieta ir gatvėje saujomis žarstė smulkius gintariukus. Poilsiautojai juos noriai rinko, dėjo į maišelius ar kišenes.

Prieš keliaudamas tilto link, prieigose stabtelėjęs Neptūnas poilsiautojams pademonstravo keturis gintaro kupinus maišus ir pranešė, kad šiemet bus išbarstytas rekordinis gintaro kiekis – net 53 kg. Ankstesniais metais pajūryje Neptūnas išmėtydavo apie 40 kg gintaro.

Šiemet buvo išbarstytas rekordinis gintaro kiekis – net 53 kg. Ankstesniais metais pajūryje Neptūnas išmėtydavo apie 40 kg gintaro.
Išbarstyti dešimtis kilogramų Baltijos jūros aukso Neptūnas ilgai netruko. Apstoję mitologiniu personažu pasidabinusį Palangos kultūros centro direktorių Nerijų Stasiulį poilsiautojai saujomis beriamą gintarą bandė gaudyti, gudresni iš maišo mėgino pasisemti po saujelę.

Kaip ir kasmet po šventės buvo apdovanoti nugalėtojai – penki daugiausiai pririnkę gintaro. Šiemet 640 gramų per valandą spėjo surinkti 70-etė moteris. Ji buvo apdvanota ir už tai, kad buvo vyriausia šventės dalyvė.  Jauniausias gintaro rinkėjas buvo vos 2,5 metukų. Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos, kuri ir sumanė šią šventę bei nupirko gintaro, prizai atiteko ir didžiausią, devynis gramus sveriantį gabalėlį radusiam dalyviui. Dovanos buvo skirtos ir gintaro papuošalų atsinešusiems poilsiautojams. Daugiausiai simpatijų pelnė moteris, kuriai iš surinktų gintarų net keletą karolių suvėrė jos vyras. Neįvertintas neliko ir vaikinas, segintis gintarinį auskarą.

Pasak N.Stasiulio, dalis gintaro buvo švystelta į jūrą, tad gintariukų kurorto svečiai galės pasirinkti dar keletą dienų. „Praėjusiais metais gintaro buvo galima rasti dar tris keturias dienas. Šiemet pirmą kartą gintarą mėtėme ir J.Basanavičiaus gatvėje, ant tilto, kad einant visur akyse švytėtų gintariukai“, - sakė direktorius.

J.Basanavičiaus gatvė šeštadienį atrodė apytuštė, tačiau pajūryje svečių būriavosi gana nemažai. Anot N.Stasiulio, šventė sutraukė panašų poilsiautojų skaičių, kaip ir pernai. Jų buvo gal kiek mažiau dėl vėjuoto pajūrio oro. N.Stasiulis teigė, kad pernai gintarus rinko tris kartus daugiau vaikų, kuriems ši atrakcija ir yra mieliausia.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min