Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Palangoje per pusę tūkstančio vaikų pirmą kartą pasisveikino su jūra

Pusė tūkstančio vaikų iš įvairių Lietuvos kampelių šeštadienį Palangoje pirmą kartą pamatė jūrą.
J.Vanagės nuotr. / Pusė tūkstančio vaikų iš įvairių Lietuvos kampelių šeštadienį Palangoje pirmą kartą pamatė jūrą.
Šaltinis: 15min
0
A A

Palangoje praleistas savaitgalis neabejotinai taps vienu iš įsimintiniausiu per visas vasaros atostogas daugiau nei pusei tūkstančio šalies vaikų, kadangi šį šeštadienį jie pirmą kartą pamatė jūrą. Šis susitikimas su Baltija – Palangos miesto savivaldybės dovana vargingiau gyvenančių šeimų vaikams iš visos Lietuvos.

Spalvinga ir nuotaikinga vaikų eisena šeštadienio rytą užtvindė Palangos gatves – 550 iš įvairių šalies savivaldybių atvykusių mažųjų į Palangą pakviesti pirmą kartą pamatyti jūrą.

Pakviesdama visas savivaldybes į Palangą atvežti dešimties vaikų, nė karto nemačiusių jūros, grupę bei pasirūpindama mažųjų nakvynės, maitinimo išlaidomis bei vaikams skirtomis pramogomis, Palangos miesto savivaldybė jau antrus metus vykdo socialinę akciją „Pasveikink jūrą Palangoje“.

J.Vanagės nuotr./550 vaikų šeštadienį pirmą kartą išvydo Baltijos jūrą.
J.Vanagės nuotr./550 vaikų šeštadienį pirmą kartą išvydo Baltijos jūrą.

Taip Palangos miesto savivaldybės jungiasi prie Prezidentės Dalios Grybauskaitės iniciatyvos „Už saugią Lietuvą“.

Vaikai iš visos Lietuvos šeštadienio rytą pasitikti prie Palangos universalaus sporto centro. Trumpai pasimokę žaismingo šokio judesių, sudalyvavę piešinių parodoje, mažieji, lydimi Palangos mero Šarūno Vaitkaus ir juos prižiūrinčių suaugusiųjų, taip pat – žaismingai nusiteikusių animatorių dainuodami bei skanduodami "jūra Palanga" kurorto gatvėmis patraukė link jūros.

Pirmoji didelė staigmena vaikų laukė Jūratės ir Kastyčio skvere – čia socialinės akcijos „Pasveikink jūrą Palangoje“ dalyvius pasitiko šalies Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Kreipdamasi į vaikus Prezidentė džiaugėsi, kad netrukus vaikai ne tik pajus jūros kvapą, bet ir pamatys, kokia gi yra jūra.

Atsidėkodami Prezidentei, vaikai šalies vadovei įteikė vasarinių gėlių puokštę. Trumpai pasidžiaugę muilo burbulų pramogomis bei pašokę jau išmoktą šokį, vaikai pagaliau sulaukė kvietimo, apie kurį veikiausiai jau seniai svajojo – visai šalia, vos už keliolikos metrų, jų laukė pirmasis susitikimas su jūra.

J.Vanagės nuotr./550 vaikų šeštadienį pirmą kartą išvydo Baltijos jūrą.
J.Vanagės nuotr./550 vaikų šeštadienį pirmą kartą išvydo Baltijos jūrą.

Spindinčios mažųjų akys, nesuvaidintos emocijos ir šypsenos pirmą kartą išvydus jūrą – tokia socialinės akcijos „Pasveikink jūrą Palangoje“ dalyvių nuotaika atsispindėjo ir bendroje nuotraukoje, kurioje ant jūros tilto visi vaikai įsiamžino kartu su šalies Prezidente D. Grybauskaite bei Palangos miesto meru Š. Vaitkumi.

Ilgai užsibūti ant jūros tilto mažieji neketino, kadangi nekantravo išbandyti maudynes visai ranka pasiekiamoje Baltijos jūroje bei pasinerti į paplūdimyje būtent jiems skirtas atrakcijas – svajonių miesto statybą, sportinius žaidimus ir kitas įdomiais veiklas. Paplūdimyje vaikai kartu su jais lydinčiais suaugusiaisiais praleis keletą valandų, vėliau pajūriu spalvinga ir nuotaikinga jaunųjų Palangos svečių kolona pasuks link Birutės parko, kur vaikams bus surengta iškyla.

Kad pirmasis apsilankymas svetingoje Palangoje bei susitikimas su jūra vaikų vasaros atostogas praturtintų neišdildomais įspūdžiais, nemokamų atrakcijų šį savaitgalį mažiesiems bus pasiūlyta kaip niekad daug: šiandien norintieji galės pasivažinėti amerikietiškais automobiliais (tokią pramogą vaikams siūlo šį savaitgalį Palangoje vykstančio amerikietiškų automobilių sąskrydžio „American Spirit“ dalyviai), apsilankyti Gintaro bei Kurorto muziejuose, pasigėrėti šįvakar vyksiančiu įspūdingu vaikų muzikos festivalio „Laumės juosta“ koncertu, muzikinio fontano programa it kt.

Dekmadienį, ilgai miegoti mažieji taip pat nenorės, kadangi nuo ankstaus ryto jų lauks aktyvios pramogos „Palangos vasaros parke“, kinologų parodomoji programa, maudynės jūroje, putų mūšis ir kitos atrakcijos.

Pasak Palangos mero Š. Vaitkaus, džiaugsis šį savaitgalį ne tik pirmą kartą jūrą pamatę Lietuvos vaikai.

„Mums, palangiškiams, taip pat labai smagu – galimybė suteikti džiaugsmą daugiau nei pusei tūkstančio mažųjų bei pasidalinti su jais tuo, ką turime gražiausio – jūra – pakiliai nuteikia ir mus. Esu dėkingas rėmėjams bei savanoriams, mielai sutikusiems prisijungti prie Savivaldybės rengiamos socialinės akcijos „Pasveikink jūrą Palangoje“. Jau praėjusiais metais, pirmosios akcijos metu, supratome, kad apsisprendę pakviesti vaikus Palangoje pirmą kartą pamatyti jūrą, neapsirikome – akcija tapo dovana ne tik vaikams, bet ir jų tėvams. Juo labiau kad kai kurie iš jų teigė taip pat nematę jūros“, – sakė Š. Vaitkus.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min