Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Palangoje – sakralinės muzikos festivalis

Palangoje poilsiautojų laukia sakralinės muzikos vakarai.
Organizatorių nuotr. / Palangoje poilsiautojų laukia sakralinės muzikos vakarai.
Šaltinis: 15min
0
A A

Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų parapija ir viešoji įstaiga „Cantus firmus“ Palangos miesto gyventojus bei svečius rugpjūčio mėnesį kviečia į II-ąjį sakralinės muzikos festivalį „Ave Maria“.

Daugiametė Europos tradicija rengti sakralinės muzikos ir susikaupimo valandas atkeliavo į Lietuvos vasaros sostinę. Turtingos praeities Palangos miesto bažnyčia, tarp atlikėjų garsėjusi puikia akustika, atveria erdvę po savo skliautais klasikinei muzikai. Šio festivalio globėju tapo Telšių Vyskupas dr. Jonas Boruta SJ.

Šis renginys skiriamas į Palangos bažnyčią grįžusiam restauruotam didžiojo altoriaus paveikslui „Švč. Mergelė Marija su Vaikeliu“.

Tai senas ir vertingas bažnytinės dailės kūrinys, nutapytas XVII amžiuje ir tapęs Palangos bažnyčios religine bei menine relikvija. Kadaise stebuklingai kruvinomis ašaromis pravirkęs paveikslas išliko nepaisant niokojančio laiko ir įvairių istorinių negandų poveikio; po keletą metų užtrukusios restauracijos 2008 metais per Šv. Roko atlaidus ši vertinga religinė ir meninė relikvija sugrįžo į šventovę.

Apie seną Dievo Motinos garbinimo tradiciją byloja ir šios banyčios titulas bei tikintieji, kurie iš įvairių Lietuvos vietovių traukia į Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų šventę (Žolinę) ir Šv. Roko atlaidus Palangos bažnyčioje.

Atspindint šias tradicijas, 2010 m. rugpjūčio 15–22 d. rengiamas II sakralinės muzikos festivalis „Ave Maria“. Festivalio koncertuose kuriama pagarbos istorijai ir tikėjimo paslaptims atmosfera turėtų pasiūlyti rimtą alternatyvą triukšmingoms Palangos gatvių pramogoms ir suburti tuos, kurie ieško sąlyčio su labiau dvasiniais potyriais. Koncertus jungia viena tema – „Magnificat Palangos Madonai“ ir koncertų turinys kiek įmanoma priartinamas prie išskirtinio festivalinio formato.

Palangos bažnyčioje ir Gintaro muziejaus Židinio menėje vyks septyni koncertai: rugpjūčio 15 d. festivalio pradžios koncerte publikai prisistatys kurorto „šeimininkai“ – prof. Eduardas Kaniava ir Vyganto Rekašiaus vadovaujamas Palangos pučiamųjų orkestras; chorinės muzikos mėgėjų laukia susitikimas su valstybiniu choru „Vilnius“ (vadovas  Povilas Gylys) ir soliste Laima Česlauskaite (rugpjūčio 17 d.), o rugpjūčio 21 d.  iškilaus kompozitoriaus A.Vivaldi kūrinius atliks Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“ (meno vadovas Gediminas Ramanauskas), Šiaulių kamerinis orkestras (meno vadovas Borisas Traubas), solistės Asta Krikščiūnaitė, Eugenija Klivickaitė ir dirigentas prof. Juozas Domarkas. Vargonų muzikos mylėtojams rugpjūčio 22 d. jaukų vakarą dovanos vargonininkė Dalia Jatautaitė bei mecosopranas Rita Novikaitė. 
Antradienį, rugpjūčio 17 d., Palangos gintaro muziejaus židinio menėje muzikuos Nacionalinės premijos laureatas Čiurlionio kvartetas, toje pačioje menėje rugpjūčio 19 d. į koncertą pavadinimu „Muzikos ir poezijos dialogas“ kvies aktorė Gražina Urbonaitė ir saksofonininkas Petras Vyšniauskas, o Juditos Leitaitės gerbėjai rugpjūčio 20 d. turės puikią progą pasiklausyti šios solistės atliekamų vokalinių šedevrų.

Festivalio renginius klausytojams pristatys Janina Pranaitytė.

Visų koncertų pradžia – 20.00 val.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min