Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Palangoje savaitgalį viešės A.Orlova ir C.Graužinio teatras

Koncerto akimirka
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Alina Orlova Palangoje pristatys naujausią savo albumą.
Šaltinis: 15min
0
A A

Savaitgalį Palangos kultūros centras „Ramybė“ vilios muzikos gurmanus ir teatro mėgėjus. Šeštadienį naujausią savo albumą, paskanintą vaizdo novelėmis, čia pristatys Alina Orlova. Sekmadienį centre viešės Cezario Graužinio teatras.

Naujausias A.Orlovos albumas pavadintas „Mutabor“. Tai burtažodis iš Wilhelmo Hauffo pasakos „Kalifas gužas“, žmogų paverčiantis gyvūnu. Šis atlikėjos albumas buvo kuriamas dvejus metus. „Jis man ir reiškia pasikeitimą, ilgą kelionę, dvejų metų įvykius, emocijas bei kūrybą. Todėl ir dainos albume labai skirtingos – vienos panašesnės į pirmo albumo kūrinius, o kitos nurodo kryptį, kuria mano muzika juda dabar.  Šis albumas yra virsmas“, – pasakojo Alina.

Atlikėja scenoje pasirodys su grupe muzikantų. Keturiolikai albumo dainų kūrybinė komanda sukūrė po vaizdo novelę. „Visi sukurti filmukai – dokumentiniai. Kaliniai, senelių namų gyventojai, šokių „kam per 30“ lankytojai. Visi personažai, situacijos ir vietos – tikri ir nesuvaidinti“, – pasakojo vienas menininkų Rudolfas Levulis.

Atveža naują spektaklį 

Sekmadienį „Ramybėje“ bus pristatomas naujas režisieriaus C.Graužinio spektaklis pagal Pauliaus Širvio poeziją „Nutolę toliai“. Pasak eseisto Valdemaro Kukulo, P.Širvys yra tylaus liūdesio, skaidraus ilgesio ir taurios vienatvės poetas. Todėl spektaklio kūrėjai tiki, kad lyriški ir atlapaširdiški posmai sujaudins ne tik vyresniuosius, bet ir jaunimą, į kurį kūrėjai šiuo pastatymu ir orientuojasi. Poeto P.Širvio asmenybė spalvinga, apipinta istorijomis apie nepasotinamą ilgesį, sumišusį su gyvenimo džiaugsmu, vienatvę ir drauge gebėjimą užburti minią.

Raimono Urbakavičiaus nuotr/Režisierius Cezaris Graužinis
Raimono Urbakavičiaus nuotr/Režisierius Cezaris Graužinis

Režisierius teigia poezijos ir muzikos spektakliu „Nutolę toliai“ siekiantis grąžinti į Lietuvos kultūros erdvę P.Širvio pasaulį, jo unikalią etiką ir poetiką, jo sukrečiamą sentimentalumą ir švelnumą – kaip iššūkį šiandienei visuomenei.

C.Graužinis yra vienas garsiausių lietuvių teatro menininkų. Nuo 2003 metų jis nuolat dirba keliose šalyse tarp Skandinavijos ir Graikijos, 2007 metais Graikijoje buvo apdovanotas už geriausią režisūrą. „Cezario grupė“ yra pelniusi „Auksinį scenos kryžių“.

A.Orlova „Ramybėje“ viešės šeštadienį 20 val., o teatro grupė – sekmadienį 19 val.  

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min