Dabar populiaru
Publikuota: 2009 rugpjūčio 12d. 06:07

Palangoje tęsiasi teatrų gastrolės

Kauniečiai poilsiautojams rodys spektaklį „Bjaurusis“.
Organizatorių nuotr. / Kauniečiai poilsiautojams rodys spektaklį „Bjaurusis“.

Klaipėdos ir Kauno dramos teatrai tęsia savo gastroles pajūryje.

Šiandien klaipėdiečiai Palangoje pristato pjesės „Viskas apie moteris“ vyriškąją versiją – dramą „Viskas apie vyrus“ (rež. A. Lebeliūnas). Šįkart scenoje – nebe moterys, o vyrai, pasakojantys skirtingų personažų gyvenimo istorijas. Žaidimo taisyklės tos pačios ir čia: aktoriams tenka vaidinti po keletą personažų, žaibiškai persikūnijant.

Istorijos skirtingos, tačiau tarpusavyje persipinančios. Regis, vyrų pasaulis iš tiesų niekuo nenusileidžia moteriškajam: toks pats intriguojantis, dramatiškas, o neretai ir tragikomiškas. Spektaklyje žiūrovai išvys Klaipėdos dramos teatro aktorius Igorį Reklaitį, Rimantą Pelakauską, Edvardą Brazį ir Kazimierą Žvinklį. Spektaklis skirtas tik suaugusiųjų auditorijai.

Rugpjūčio 13-ąją žiūrovų lauks „Viešbučio kambarys Nr. 13“ – populiariausia Ray Cooney, vieno garsiausių britų dramaturgo, pjesė, 1991 metais pripažinta geriausia britų komedija ir pelniusi prestižinę Laurence'o Olivier premiją. Kaip ir dera situacijų komedijai, veiksmas scenoje keičiasi tiesiog žaibiškai, o netikėtų įvykių seka priverčia herojus ne tik žūtbūt išsinarplioti iš esamos padėties, bet ir iš naujo pervertinti savo gyvenimą – ar bent jau kitąkart jokiu būdu nesutikti apsigyventi tryliktajame viešbučio kambaryje. Spektaklį režisavo Alvydas Vizgirda, o vaidina jame Eglė Barauskaitė, Edvardas Brazys, Valentinas Klimas, Nijolė Sabulytė, Igoris Reklaitis ir kiti Dramos teatro aktoriai.

Spektakliai bus rodomi Palangos Senosios gimnazijos salėje (Jūratės g. 13).

Kauniečių dovana – „Bjaurusis“

Kauno valstybinis dramos teatras šiandien, 20 val ir ketvirtadienį, 19.30 val., Palangos kultūros centre „Ramybė“ bei rugpjūčio 14d. 20 val., Šilutės kultūros ir pramogų centre nudžiugins nauju spektakliu. Tai – Mariaus von Mayenburgo „Bjaurusis“. Režisieriaus Viliaus Malinausko įvardintas, kaip „skalpelio pjūvis“, nes aštriai ir tiksliai it skalpeliu realybę rėžiantis spektaklis, skirtas sveikos nuovokos žiūrovams.

Centrinis pasakojimo herojus – mokslininkas Letė, proto ir veiklos žmogus, vedęs žavią moterį – žmogus, gyvenantis normalų ir visavertį gyvenimą. Tiesa, jo gyvenimas pasirodė besąs ne toks jau ir normalus, kai svarbiausią jo išradimą tarptautinėje konferencijoje pristatyti paskiriamas jo asistentas, nes Letė yra bjaurus.

Letė pasiryžta plastinei operacijai. Visai paprasta operacija, tam, kad netipiškų ir bjaurių bruožų asmuo prisitaikytų prie žiniasklaidos, mados ir visuomenės nustatytų grožio standartų. Tačiau, tik gydytojui nuėmus tvarsčius Letė supranta, kad įmanoma būti ir per daug gražiu. Spektaklyje vaidina Sigitas Šidlauskas, Aurelija Tamulytė, Liubomiras Laucevičius ir Ričardas Vitkaitis.
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min