Dabar populiaru
Publikuota: 2011 vasario 2d. 15:02

Palangos aplinkkeliui tiesti – viešojo ir privataus sektorių partnerystė

Kelio darbai
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Kelio darbai

Šiemet planuojama pradėti tiesti Palangos aplinkkelį. Jį projektuos, ties, o vėliau ir prižiūrės privati įmonė.

Trečiadienį Vyriausybė nustatė pagrindines šio partnerystės projekto sąlygas ir įgaliojo Lietuvos automobilių kelių direkciją prie Susisiekimo ministerijos įgyvendinti projektą.

Palangos aplinkkelio projektavimo ir tiesimo darbus atliks viešąjį konkursą laimėjusi privati įmonė. Vėliau ji taip pat remontuos aplinkkelį, teiks visas kelio priežiūros paslaugas.

Partnerystės sutartį numatoma sudaryti 25 metams, projekto vertė – 88,6 mln. litų.

Konkursą laimėjusi įmonė per pirmuosius dvejus metus savo lėšomis nuties aplinkkelį ir dar 23 metus jį remontuos bei prižiūrės. Atlygis už atliktus darbus ir paslaugas valstybės lėšomis bus mokamas tik nuo trečių metų ir bus išmokėtas per likusius 23 metus.

8,25 km ilgio Palangos aplinkkelis bus magistralinio kelio Klaipėda–Liepoja dalis. Nuo kurortinio miesto jis nukreips tranzitinį transportą, važiuojantį pro Palangą Liepojos, Klaipėdos ir Šiaulių kryptimis. Tai padės išvengti spūsčių, dėl išaugusio transporto srauto susidarančių Palangos miesto, Klaipėdos plento ir Kretingos gatvėse.

Tiesiant aplinkkelį, netoli Palangos esanti Vydmantų sankryža bus rekonstruota į skirtingų lygių sankryžą, taip pat bus įrengtos dar dvi vieno lygio sankryžos. Aplinkkelis pagerins eismo sąlygas ir saugą, padės mažinti oro taršą.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min