Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Palangos atrakcionai kraustosi

Pagarsėję Palangos atrakcionai sekmadienį ėmė kraustytis.
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr. / Pagarsėję Palangos atrakcionai sekmadienį ėmė kraustytis.
Šaltinis: 15min
0
A A

Nekaip išgarsėję Palangos atrakcionai sustojo tik išjungus elektros tiekimą, o sekmadienį ėmė kraustytis daiktus ir traukti iš pajūrio.

Palangos savivaldybės atsisakymas išduoti leidimą, teismai, nuomos sutarties nutraukimas, piketai, griežta premjero kritika – šios priemonės nepajėgė sustabdyti olandų atrakcionų J.Basanavičiaus gatvėje.

Penktadienį, kai buvo pranešta, jog nutraukiama žemės nuomos sutartis, atrakcionai sau ramiausiai veikė. Žmonės stovėjo prie kasų, suposi karuselėse. Vienintelis atrakcionas „Move It“, kuriame prieš savaitę įstrigę beveik pusantros valandos žemyn galva prakabojo devyni žmonės,  buvo uždarytas.

Atrakcionus sustabdyti pajėgė tik bendrovė LESTO, šeštadienio naktį nutraukusi elektros tiekimą. Teigiama, kad taip pasielgta atsižvelgus į Valstybinės energetikos inspekcijos išvadas. Atrakcionus valdančios kompanijos „Leander LTU“ vadovai LESTO veiksmais pasipiktino, esą nesulaukta tikslaus paaiškinimo, kodėl nutraukta elektra.

Ilgai nelaukę atrakcionų valdytojai ėmė pakuotis daiktus ir į vilkikus pakuoti didžiulius angarus. Pareigūnai suskubo pažymėti – į J.Basanavičiaus gatvę vilkikai atvažiavo pažeisdami taisykles. Patruliai jau sergsti išvažiavimus iš teritorijos.

Atrakcionas jau kurį laiką šokdino tiek vietos valdžią, tiek įvairias valstybines institucijas. Jų veiklos pažaboti nepajėgė ir Valstybinė darbo inspekcija, penktadienį pranešusi, jog lauks nepriklausomų ekspertų išvados.

Tašką šioje istorijoje jau buvo bededanti Nacionalinė žemės tarnyba, penktadienį pranešusi, jog nutraukia sklypo, kuriame įsikūrę atrakcionai, žemės nuomos sutartį. Įsakymas turi įsigalioti šiandien, tačiau dar gali būti skundžiamas.

Sklypą J.Basanavičiaus gatvėje nuomojasi „Kurorto statyba“. Pagrindu nutraukti nuomos sutartį tapo tai, kad žemė nuomojama ne pagal nustatytą paskirtį. Kaip aiškino NŽT Palangos žemėtvarkos skyriaus vedėja Nijolė Jonikienė, šiame sklype negali būti vykdoma komercinė veikla, nes tai yra visuomeninės paskirties teritorija.

Dar  birželio 27 d. nuomininkai buvo informuoti, jog bus nutraukta nuomos sutartis. Tačiau sprendimas buvo apskųstas NŽT direktoriui. Šis skundą atmetė kaip nepagrįstą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Atrakcionai Palanga
Parašykite atsiliepimą apie 15min