Dabar populiaru
Publikuota: 2013 birželio 11d. 17:25

Palangos gelbėtojų vadas Jonas Pirožnikas: „Jūra labai apgaulinga“

Palangos gelbėtojai paplūdimyje mokė, kaip elgtis vandenyje, kai iškyla pavojus.
J.Vanagės nuotr. / Palangos gelbėtojai paplūdimyje mokė, kaip elgtis vandenyje, kai iškyla pavojus.

Palangos gelbėtojams vadovaujantis Jonas Pirožnikas įsitikinęs, kad saugaus elgesio prie vandens programa būtų įtraukta į bendrojo lavinimo mokyklų programą.

Palangos jaunuoliams kurorto paplūdimyje antradienį primintos saugaus elgesio vandenyje taisyklės. Padėti skęstančiajam, suteikti pirmąją pagalbą bei užbėgti nelaimei už akių juos mokė profesionalūs gelbėtojai, budintys centrinėje Palangos gelbėjimo stotyje. 

Patarimus paplūdimyje jaunuoliams patarimus dalijo profesionalūs kurorto gelbėtojai – J. Pirožnikas, instruktorius Ričardas Kurpius bei paramedikas Vaidotas Pocius. 

Pajūryje susirinkusiems jaunuoliams buvo demonstruojama gelbėjimo įranga bei mokoma ja naudotis, taip pat primintos svarbiausios taisyklės, kurių būtina laikytis maudantis vandens telkinyje ar skubant į pagalbą nelaimės ištiktam žmogui. Kad informacija būtų įtaigesnė bei lengviau įsimenama, buvo pademonstruotas ir imitacinis skendimas. Visi gelbėtojų veiksmai, pradedant atskubėjimu į nelaimės vietą, skęstančiojo ištraukimu iš vandens, baigiant gaivinimu, buvo komentuojami profesionalaus gelbėtojo. Į mokymus susirinkę jaunuoliai turėjo progos užduoti juos dominančius klausimus, pabandyti patys nusviesti gelbėjimo ratą skęstančiajam.

„Mintis, jog tokie mokymai – reikalingi, kilo pabendravus su jaunimu. Pokalbių metu paaiškėjo, jog daug jaunų žmonių, gyvenančių prie jūros, netgi nemoka plaukti. Pasiūlius suorganizuoti saugaus elgesio vandenyje mokymus, jaunimas pripažino, jog tokios žinios jiem būtų labai reikalingos“, – sakė Palangos savivaldybės administracijos jaunimo reikalų koordinatorė Laura Grendienė. 

Kad jaunimas turėtų atsargiau elgtis prie vandens telkinių ir vandenyje, pripažino ir Palangos gelbėtojų vadovas Jonas Pirožnikas. „Aš netgi siūlyčiau, kad saugaus elgesio prie vandens programa būtų įtraukta į bendrojo lavinimo mokyklų programą. Nes dabar šias žinias turi tie vaikai, kurie lanko plaukimo treniruotes, o likusieji, deja, ne. O juk vaikus būtina supažindinti su signalinių vėliavų reikšmėmis, paaiškinti jiems, jog negalima bristi per giliai, jog būtina ne tik pačiam būti atsargiam, bet ir perspėti kitus, ypač – mažamečius Todėl šių mokymų metu nusprendėme akcentuoti būtiniausius dalykus“, – sakė J. Pirožnikas. 

Pasak J. Pirožniko, dažniausia nelaimių vandenyje priežastis – alkoholis. Taip pat būtina nepamiršti, jog jūra yra apgaulinga, tad besimaudant joje niekada negalima prarasti budrumo. Ypač tai pasakytina apie nemokančius plaukti, tačiau drąsiai pramogaujančius šokinėjant per bangas. 

J.Vanagės nuotr./Jūroje reikia būti itin budriems.
J.Vanagės nuotr./Jūroje reikia būti itin budriems.

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Sveikata

15min tema
Parašykite atsiliepimą apie 15min