2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Palangos moksleiviai gaus premijas už pasiekimus olimpiadose bei konkursuose

Palangos moksleiviai už svarius pasiekimus dalykinėse olimpiadose bei konkursuose gaus pinigines premijas iš miesto savivaldybės, ketvirtadienį rašo dienraštis „Vakarų ekspresas“.
Monetos ant sąsiuvinio
Monetos ant sąsiuvinio / 123rf.com
Temos: 2 Palanga Mokiniai

Pasak jo, Palangos miesto savivaldybės taryba papildė Palangos miesto savivaldybės mokinių skatinimo už mokymosi pasiekimus tvarką bei numatė, jog piniginės premijos bus skiriamos ir kurorto mokiniams, laimėjusiems pirmą-trečią vietas Lietuvos mokinių dalykinėse olimpiadose, konkursuose bei kituose renginiuose.

Tris pirmas vietas respublikinėse olimpiadose ir konkursuose užėmusiems mokiniams bus skirtos atitinkamai 500 eurų, 400 eurų ir 300 eurų premijos.

Tarptautinių etapų laimėtojams bus skiriamos didesnės premijos – už tris pirmąsias vietas atitinkamai 1000 eurų, 800 eurų ir 600 eurų.

Taip pat premijos bus skiriamos regioninių olimpiadų, konkursų ir kitų konkursų mokiniams meno ir sporto srityse pagal Palangos miesto savivaldybės mokinių skatinimo už mokymosi pasiekimus tvarkos apraše numatytą renginių, kurių laimėtojai teikiami Palangos miesto gabių mokinių apdovanojimui gauti, sąrašą.

Tai ne vienintelis Palangos savivaldybės paskatinimas moksleiviams. Vien dešimtukais mokslo metus baigę penktos ir vyresnių klasių moksleiviai gaus 500 eurų premijas.

Už kiekvieną šimtuką iš valstybinių brandos egzaminų abiturientai gaus 250 eurų premijas. Tikimasi, kad finansinė paskata puikius rezultatus mokslo, meno ar sporto srityse rodantiems mokiniams dar labiau kels pažangumą ir mokymosi motyvaciją.

Kasmet švietimo įstaigų lentelę sudarantis žurnalas „Reitingai“ gegužę skelbė, kad pagal moksleivių pasiekimus pirmauja Vilnius, Kaunas, Palanga, Klaipėda ir Šiauliai.

Vilniaus rajono savivaldybė taip pat svarsto už gerus pasiekimus moksluose Vilniaus rajono mokiniams siūloma skirti pinigines premijas.

Projekte numatyta, kad 5–10 klasių ir I–IV gimnazinių klasių moksleiviams, jei šie gaus aukščiausius, dešimties balų, metinius įvertinimus už visus mokomuosius dalykus, būtų skirtos 500 eurų premijos.

Tuo metu abiturientams už kiekvieną valstybinio brandos egzamino įvertinimą 100 balų būtų skiriama 250 eurų premija.

Skaičiuojama, kad per metus mokinių premijoms gali prireikti per 60 tūkst. eurų. Aiškinamajame rašte nurodoma, kad įprastai šimtukininkų skaičius neviršija 50 abiturientų, tad premijoms už 100 balų brandos egzamino vertinimus reikės apie 12,5 tūkst. eurų.

Tuo metu dešimtukais besimokantiems moksleiviams nuo penktos iki paskutinės klasės už metinius visų mokomųjų dalykų puikius įvertinimus reikėtų apie 50 tūkst. eurų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie 15min