TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Palangos oro uoste į lėktuvą buteliuką ir peilį netyčia įsinešusi keleivė: „Kam reikalinga tokia patikra?“

Po skrydžio iš Palangos Londone nusileidusi keleivė nustebo rankinėje aptikusi peilį ir stebėjosi, kaip oro uosto patikros sistemos jo nesugebėjo pamatyti.
Almos F. nuotr. / Po skrydžio iš Palangos Londone nusileidusi keleivė nustebo rankinėje aptikusi peilį ir stebėjosi, kaip oro uosto patikros sistemos jo nesugebėjo pamatyti.
Šaltinis: 15min
13
A A

Prieš skrydį iš Palangos į Londoną per užmaršumą rankinės susitvarkyti nespėjusi keleivė vėliau nustėro jau lėktuve aptikusi rankinėje ir buteliuką su skysčiu, ir virtuvinį peilį. Moteris suabejojo Palangos oro uoste veikiančia patikros sistema. Oro uosto darbuotojai apgailestauja padarę klaidą.

Alma F. su šeima iš Palangos į Londoną skrido rugpjūčio 30-ąją. Į oro uostą šeima atvažiavo likus mažiau nei valandai iki skrydžio. Į kelionę su dviem vaikais, kurių vienas dar kūdikis, išsiruošusiems lietuviams teko bėgte bėgti.

„Ir dar toks lėtas apsaugos darbas. „Turbūt atidžiai viską tikrina“, – pagalvojau. Sudėjau savo daiktus patikrai. Kaip ir reikėjo tikėtis – kūdikio maistą ir kitus reikmenis išsinešė patikrai. Viskas buvo gerai. Tik mačiau, kad stabtelėjo prie mano rankinės. Ją pakilnojo ir padėjo“, – įspūdžius oro uoste pasakojo Alma F.

Šeima turėjo tik rankinį bagažą, kūdikio vežimėlį buvo atidavę į bagažo skyrių.

Rankinėje – peilis

Jau po skrydžio moteris patikrino rankinę, nes pasidarė keista, kodėl ji užkliuvo darbuotojams. Rankinėje ji aptiko rankų dezinfekavimo skystį 100 mililitrų buteliuke. „Kokie supratingi – pagalvojau – juk ėjau su kūdikiu, o tai reikalingas daiktas mamai. Visai buvau jį pamiršusi“, – prisiminė moteris.

Apieškojusi atidžiau savo rankinę Alma F. nustebo – rankinėje buvo likęs peilis. „Dieną prieš skrydį buvome gamtoje. Aš buvau jį įsidėjusi mėsytei papjaustyti. Užuomarša gi aš. Bet šito daikto nepastebėjo nei patikros sistema, nei darbuotojai“, – stebėjosi keleivė.

Almos F. nuotr./Vaikas po skrydžio iš kuprinės išsitraukė močiutės dovanotą kamuoliuką, pripildytą skysčiu. Jo irgi niekas nepamatė.
Almos F. nuotr./Vaikas po skrydžio iš kuprinės išsitraukė močiutės dovanotą kamuoliuką, pripildytą skysčio. Jo irgi niekas nepamatė.

Netrukus jos vaikas iš kuprinės šoninės kišenės išsitraukė nemažą kamuoliuką su skysčiu, sakydamas, kad tai – dovana nuo močiutės.

„Tada kilo klausimas: kam ta patikra, jei niekas nieko nemato, ir ar saugu skristi iš Palangos? Tikriausiai lietuviais labai pasitikima ir galvojama, kad jų nebūtina tikrinti, o be reikalo... Tikrai norėtųsi skrendant lėktuvu jaustis saugiai. Deja, po šio įvykio nemanau, kad tai pavyks“, – įsitikinusi Alma F.

Pripažino klaidą

Palangos oro uosto darbuotojai 15min patikino peržiūrėsiantys introskopo archyvinę medžiagą. Jei skelbiama informacija pasitvirtins – bus imtasi atitinkamų priemonių. Tiesa, nepatikslino, kokios tos priemonės būtų.

Lietuvos oro uostų komunikacijos vadybininkė Agnė Mažeikytė priminė, kad rankiniame bagaže draudžiama vežtis didesnius negu 100 ml skysčių buteliukus.

„Jeigu keleivės minimas dezinfekuojantis skystis rankoms buvo didesnėje talpoje, net ir supratingiausi oro uosto darbuotojai negalėjo leisti jo įsinešti į orlaivį. Draudžiamų rankiniame bagaže vežtis daiktų sąraše yra ir peiliai, kurių geležtė ilgesnė negu 6 cm. Problemų oro uoste kilti neturėjo, jei keleivės virtuvinis peilis buvo mažesnis“, – pabrėžė ji.

15min žurnalistės paprašyta Alma F. išmatavo peilio geležtę. Ji siekė 12 cm.

Almos F. nuotr./Moters rankinėje liko buteliukas su dezinfekavimo skysčiu.
Almos F. nuotr./Moters rankinėje liko buteliukas su dezinfekavimo skysčiu.

Jei kartais keleivis užsimiršta ir bando įsinešti draudžiamų daiktų – aviacijos saugumo darbuotojai siūlo keleiviui grįžti ir perduoti daiktą lydintiems asmenims, atiduoti į registruotą bagažą arba tiesiog išmesti ir tęsti kelionę.

„Iš keleivės nupasakotos situacijos panašu, kad klaidą padarė mūsų darbuotojai, tad aiškinsimės, kodėl taip nutiko, ir dėsime visas pastangas, kad tai nepasikartotų ateityje“, – teigė A.Mažeikytė.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min