Dabar populiaru
Publikuota: 2010 balandžio 15d. 23:42

Palangos pakrantėje išbers 50 kg gintaro

Lietuviškas gintarinis margutis.
J.Andriejauskaitės nuotr. / Lietuviškas gintarinis margutis atiteks Palangos gintaro muziejui.

Tuo metu, kai visa Lietuvą šeštadienį triūs talkose, palangiškiai kviečia pasivaikščioti pajūriu ir rinkti ne šiukšles, o gintarą.

Didžiausias Lietuvos kurortas visus kviečia į jau tradicinį gintaro savaitgalį, kurio metu bus galima iki soties prisirinkti gintarų.

Šeštadienio vidudienį Neptūnas pakvies į J.Basanavičiaus gatvę prie gintarinio margučio. Vėliau visa jūrų dievo palyda pajudės link Palangos tilto, kur pakrantėje bus barstomi gintaro gabaliukai. „Šiemet išbarstysime apie 50 kilogramų gintaro, pernai buvo išberta dešimčia kilogramų mažiau“, – teigė Palangos kultūros centro vadovas Nerijus Stasiulis.

Laimėjo atvykėlių šeima

Gintaro gabaliukus dovanojo Gintaro gildijos meistrai, Palangos viešbučių ir restoranų asociacija. Lietuviškasis auksas bus barstomas maždaug 100–200 metrų ilgio pakrantėje.
Kurorto gyventojai ir svečiai jo galės prisirinkti į valias ir kartu pasivaržyti, kam sekėsi geriau. Po valandos ant tilto bus sveriama, kas pririnko daugiausiai gintaro, kas rado didžiausią gabalą.
Pernai originalias varžybas laimėjo viena Palangoje viešėjusi šeima, per valandą pririnkusi apie kilogramą gintaro. Didžiausias gabaliukas buvo sulig vyro nykščiu. Taip pat bus renkami ir įspūdingiausiai gintaru pasipuošę šventės svečiai.

„Nežinau, kad dar kur nors pasaulyje būtų išberiama tiek gintaro“, – teigė N.Stasiulis.
Šeštadienį bus atsisveikinta ir su nuo Gavėnios J.Basanavičiaus gatvėje stovinčiu milžinišku margučiu, dekoruotu gintarais. Tautodailininko Alberto Bukausko kūrinys atiteks Palangos gintaro muziejui.

 

Temos: 2 Gintaras Palanga

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Ekspertai pataria

Video

01:06
14:48
01:05

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min