TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Palangos politikas: „Novaturas“ žemina Palangą

Palangoje už automobilių statymą reikės mokėti tik vasarą.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Vasaros sezono pradžia Palangoje
Šaltinis: 15min
0
A A

Palangos miesto savivaldybės tarybos narys Šarūnas Vaitkus teigia, kad poilsinių ir pažintinių kelionių organizatorius „Novaturas“ skleisdamas klaidinamo pobūdžio reklamą žemina Palangą kaip kurortą ir kenkia vietos verslui.

Palangos miesto savivaldybės tarybos narys Šarūnas Vaitkus kreipėsi į Lietuvos Respublikos konkurencijos tarybą, kad ši išsiaiškintų, ar vienas didžiausių poilsinių ir pažintinių kelionių organizatorių Baltijos šalyse bendrovė „Novaturas“ nepažeidė Lyginamosios reklamos ir Konkurencijos įstatymų, skleisdamas klaidinamo pobūdžio reklamą, taip kenkdamas Palangoje turizmo verslu užsiimančių juridinių ir fizinių asmenų galimybėms konkuruoti ir menkindamas Palangos kurorto vardą.

Savo pranešime tarybos narys teigia, kad „Novaturas“ 2010 metų pradžioje Lietuvos miestuose platino reklamines skrajutes „Sutaupyk 1 000 litų šeimos atostogoms“, reklamuodamas savo teikiamas paslaugas – organizuojamas keliones į šiltuosius kraštus: Turkija, Kretą, Tunisą, Egiptą. Lankstinuke buvo teigiama, kad į šiltus kraštus verta važiuoti, nes pernai vasarą Palangoje visą savaitę lijo.

Anot politiko, „Novaturas“ skleidžiamos lyginamosios reklamos teiginys klaidina, nes Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba prie Aplinkos ministerijos gegužės 21 d. rašte ir gegužės 28 d. Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos specialistės Zinos Kitrienės atsiųstame paaiškinime nurodo, kad 2009 m. vasarą šviesiu paros metu 7 dienas iš eilės lietaus nebuvo užfiksuota.

„Minėta bendrovė „Novaturas“ reklama klaidina arba gali suklaidinti asmenis, kuriems ji skirta, be to, naudojant apgaulę minėta reklama žemina Palangą kaip kurortą bei kenkia Palangoje turizmo verslu užsiimančių juridinių ir fizinių asmenų galimybėms konkuruoti (Reklamos įstatymo 2 str. 4 d.). Manau, kad prisidengus išgalvoto laiško forma skleisdama netiesą ir menkindama Palangos kurorto teikiamų paslaugų galimybes bendrovė „Novaturas“ pažeidė Reklamos ir Konkurencijos įstatymus“, – sakė Š.Vaitkus.

Jis sutiktų, kad pasitvirtinus faktams, kad „Novaturas“ pažeidė įstatymus, būtų skirta minimali bauda ir bendrovė išleistų naujus lankstinukus, garsinančius Palangą.

„Aš tikrai nenoriu menkinti bendrovės darbo, bet negalima lyginti Lietuvos kurortų su Turkijos ir šitaip kenkti savo šaliai. Juk būtų žymiai geriau, kad poilsiautojai pinigus atostogoms paliktų čia, Lietuvoje. Atvykstamas turizmas yra ekonomikos skatinimo veiksnys“, – 15min.lt teigė Š.Vaitkus.

Palangiškis pastebi, kad reklamuodamas savo paslaugas „Novaturas“ Lietuvos kurortą menkina ne pirmą kartą. Prieš septynerius metus pavasarį per televiziją visą mėnesį buvo rodomas „Novaturo" reklaminis siužetas, kuriame prie stalo susėdę draugai dalijasi atostogų prisiminimais.

Vienas giriasi pamatęs kalnus, jūrą, palmes.  Kitas didžiuojasi pamatęs Londoną, Paryžių, Veneciją. Tiktai vienas kompanijos narys gailiai atsidūsta ir gėdydamasis prisipažįsta, kad, kaip ir visada, atostogavo Palangoje.  Po tokių siužeto herojaus žodžių net pieštukas šio bedalio rankose nulinksta.

„Toks reklaminis siužetas televizijoje pasirodė prieš pat vasaros sezoną. Tuomet, kai Palanga intensyviai ruošėsi sezonui ir tikėjosi pritraukti kuo daugiau poilsiautojų", – teigė Š.Vaitkus. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min